Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. októbra 2006

Záhumenského stiahol Fico po tlaku opozície, tvrdí DzurindaMarián Záhumenský sa nerozhodol opustiť svoju funkciu, ale stiahol ho Robert Fico na základe tlaku opozície a aj médií, povedal na dnešnom brífingu predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. Reagoval ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Marián Záhumenský sa nerozhodol opustiť svoju funkciu, ale stiahol ho Robert Fico na základe tlaku opozície a aj médií, povedal na dnešnom brífingu predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. Reagoval tak na odchod Mariana Záhumenského z funkcie štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstva, o ktorom dnes na tlačovej besede po rokovaní vlády informoval premiér Robert Fico. Záhumenský sa podľa Dzurindu dopustil učebnicového príkladu klientelizmu. Poľovačka "veľkopanská za peniaze daňových poplatníkov" bola tou kvapkou, keď Fico naplno pochopil, že Záhumenského neudrží, konštatoval ďalej Dzurinda na margo informácií, ktoré dnes zverejnil denník Plus jeden deň. Lídra SDKÚ-DS tiež znepokojuje, že premiér Robert Fico nemá silu odvolať štátneho tajomníka, ani takéto počínanie odsúdiť. "Niečo za tým nepochybne je, možno aj obava, aby sa zo Záhumenského nestal nezávislý poslanec," doplnil Dzurinda. Možnosť, že by sa Záhumenský stal nezávislým poslancom však označil iba za domnienku. "Osobne som presvedčený, že odchod Záhumenského bola len otázka času. Nemôže byť očividnejší príklad klientelizmu ako ten, čo urobil," dodal Dzurinda. Podľa neho nejde len o klientelizmus, ale aj o zneužitie verejnej funkcie a konflikt záujmov.

O odchode Mariana Záhumenského z funkcie dnes informoval na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico s tým, že mu to osobne oznámil Záhumenský. "Zobral som toto rozhodnutie na vedomie," dodal Fico. Záhumenský oznámil ministrovi pôdohospodárstva Miroslavovi Jureňovi, že z postu štátneho tajomníka rezortu odchádza z osobných dôvodov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útok na madrasu v Pakistane vyvolal nepokoje
<< predchádzajúci článok
Princ Charles zmenil program pre nepokoje po včerajšom útoku

Záhumenského stiahol Fico po tlaku opozície, tvrdí Dzurinda - diskusné fórum čitateľov