Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. februára 2024

Zamestnanosť rástla v minulom roku len v štyroch odvetviach a my vieme v ktorýchZamestnanosť na Slovensku sa v priemere za celý minulý rok medziročne zvýšila len v štyroch z desiatich sledovaných odvetví. Konkrétne ide o oblasť informácií a komunikácie, ubytovania, v odvetví stavebníctva a ...Zdieľať
gettyimages 876903650 676x451 12.2.2024 (SITA.sk) - Zamestnanosť na Slovensku sa v priemere za celý minulý rok medziročne zvýšila len v štyroch z desiatich sledovaných odvetví. Konkrétne ide o oblasť informácií a komunikácie, ubytovania, v odvetví stavebníctva a v oblasti predaja a opravy motorových vozidiel. Informoval o tom Štatistický úrad SR.


Najviac vzrástol počet zamestnancov v informáciách a komunikácii o 2 %. Naopak najvýraznejšie poklesol počet ľudí vo veľkoobchode, o 2,8 %. V najväčšom zamestnávateľskom odvetví, v priemysle, zamestnanosť klesla najmenej, o 0,6 %.

Medziročný úbytok zamestnancov bol však evidovaný už piaty rok po sebe, pokles v minulom roku bol druhý najnižší. V dlhodobom porovnaní všetky sledované odvetvia zaznamenali rast zamestnanosti v roku 2017 a naopak, jej pokles v roku 2010.
Zdroj: SITA.sk - Zamestnanosť rástla v minulom roku len v štyroch odvetviach a my vieme v ktorých © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bödör sa nedostavil na pojednávanie v kauze údajného podplácania, nesúhlasil ani s výsluchom svedkov
<< predchádzajúci článok
Odvolávanie ministerky Šimkovičovej sa odkladá, poslanci mimoriadnu schôdzu v pondelok neotvorili (video)