Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. novembra 2020

Zanardiho zdravotný stav sa zlepšil, po niekoľkých mesiacoch ho previezli do inej nemocniceStav niekdajšieho úspešného automobilového pretekára a aj štvornásobného paralympijského šampióna v cyklistike Alessandra Zanardiho sa ...Zdieľať
italy_zanardi_injured_20075 cd26a15d56b74dcd8765e3a822d1f3fb 676x510 21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Stav niekdajšieho úspešného automobilového pretekára a aj štvornásobného paralympijského šampióna v cyklistike Alessandra Zanardiho sa zlepšil natoľko, že ho z kliniky v Miláne previezli do nemocnice v meste Padua, kde bude pokračovať jeho zotavovanie.


Päťdesiatštyriročný Alessandro Zanardi po júnovej zrážke s kamiónom na handbiku absolvoval viacero operácií v oblasti hlavy a tváre, odvtedy je v opatere lekárov a bol aj v umelom spánku.

"Stav pacienta je stabilizovaný, po fyzickej aj neurologickej stránke bol možný jeho transport do inej nemocnice. Padua disponuje potrebným vybavením, aby sa postarala o jeho liečbu. Zároveň bude bližšie k rodine," uvádza sa vo vyhlásení milánskej nemocnice, v ktorej bol Talian hospitalizovaný niekoľko mesiacov.

Zanardi prišiel o obe nohy pred 19 rokmi na podujatí The American Memorial neďaleko nemeckého Klettwitzu. Počas zotavovania dokonca navrhol vlastnú protézu a často žartoval, že je vďaka nej konečne vyšší.

Neskôr presedlal na handbike a na paralympijských hrách v rokoch 2012 a 2016 získal dohromady štyri zlaté a dve strieborné medaily. Zúčastnil sa aj prestížneho newyorského maratónu vo svojej kategórii je rekordérom slávneho Ironmana.Zdroj: Webnoviny.sk - Zanardiho zdravotný stav sa zlepšil, po niekoľkých mesiacoch ho previezli do inej nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spartak Trnava ratoval v závere bod, Michalovce zas doma podľahli Senici
<< predchádzajúci článok
Fantastická Petra Vlhová vyhrala v Levi prvý slalom sezóny Svetového pohára

Zanardiho zdravotný stav sa zlepšil, po niekoľkých mesiacoch ho previezli do inej nemocnice - diskusné fórum čitateľov