Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2020

Západnou Austráliou sa prehnala silná búrka, desaťtisíce domov a obchodov zostalo bez elektrinyVeľkou časťou západného pobrežia Austrálie sa v pondelok prehnala silná búrka. Zatiaľ nehlásia žiadne zranenia. Približne 65-tisíc domov a obchodov zostalo bez elektriny. Búrka poškodila domy a vyvrátila ...Zdieľať
australia_severe_storm_77709 7dde87e816434bcaa73ecbb53798f2cd min 676x451 25.5.2020 (Webnoviny.sk) - Veľkou časťou západného pobrežia Austrálie sa v pondelok prehnala silná búrka. Zatiaľ nehlásia žiadne zranenia. Približne 65-tisíc domov a obchodov zostalo bez elektriny. Búrka poškodila domy a vyvrátila stromy.


V meste Kalgoorlie zostalo bez elektriny 15-tisíc domov. Zástupca Department of Fire and Emergency Services štátu Západná Austrália Jon Broomhall uviedol, že takáto búrka sa objaví raz za desaťročie.

Zasiahla oblasť širokú 1200 kilometrov, a to od Carnarvonu po Cape Leeuwin, pričom nevynechala ani hlavné mesto štátu Perth. Vietor v noci dosiahol rýchlosť viac ako 90 kilometrov za hodinu, v Cape Leeuwin až 132 kilometrov za hodinu, čo je májový rekord od roku 2005.

Dážď zasiahol oblasť širokú 1500 kilometrov a spolu s osemmetrovými vlnami spôsobil záplavy a poničil pláže. Búrka najviac vyčíňala v juhozápadnej oblasti štátu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Západnou Austráliou sa prehnala silná búrka, desaťtisíce domov a obchodov zostalo bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská zbrojárska firma kúpila fabriku v Španielsku, chce sa presadiť na západných trhoch
<< predchádzajúci článok
Pre kvízomaty bez licencie podal úrad viacero trestných oznámení, škody ráta v státisícoch eur

Západnou Austráliou sa prehnala silná búrka, desaťtisíce domov a obchodov zostalo bez elektriny - diskusné fórum čitateľov