15. novembra 2008

Zápasy 16. kola Corgoň ligy 2008/2009

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:2 (0:2) ZLATÉ MORAVCE 15.november (WEBNOVINY) - Po opatrnom začiatku sa do prvej gólovej príležitosti dostal v 11. min Milinkovič, ale Bolek jeho strelu vytlačil na rohový kop. Na druhej strane ...

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:2 (0:2) ZLATÉ MORAVCE 15.november (WEBNOVINY) - Po opatrnom začiatku sa do prvej gólovej príležitosti dostal v 11. min Milinkovič, ale Bolek jeho strelu vytlačil na rohový kop. Na druhej strane kontroval Kožiak, ktorý tiesnený z hranice "malého vápna" mieril nad bránku hostí. Prebiehala 16. min, keď sa k lopte na hranici pokutového územia dostal Milinkovič a šikovnou strelou k žrdi prekvapil Boleka - 0:1. Po polhodine hry si Kožiakovu strelu z dvadsiatich metrov vychutnal Putnocký. V 42. min Kolbas posunul Kiššovi, ktorého centrovaná lopta na prekvapenie všetkých skončila za Bolekovým chrbtom - 0:2. Po zmene strán začali východniari ležérne, na čo doplatili už v 53. min. Kuračka rozohral štandardnú situáciu, Bakongolia šikovne prestrčil na Kožiaka, ktorý krásnym gólom vrátil domácich do zápasu. Po hodine hry našiel Milinkovič v pokutovom území osamoteného Jána Nováka, ale ten vo vyloženej pozícii netrafil bránku. V 70. min sa rútil Bakongolia sám na Putnockého, ale v koncovke napodobnil Nováka. V závere stretnutia vsadili Zlatomoravčania všetko na jednu kartu. Vyrovnanie priniesla 83. min, keď Kožiak našiel pred bránkou úplne voľného Chrena, ktorý bez problémov skóroval 2:2. V hektickom závere mohol o osude stretnutia rozhodnúť v 89. min Kuračka, ale v stopercentnej príležitosti trestuhodne prestrelil. Keď v nadstavenom čase ani Hözlova strela nenašla cieľ, stretnutie sa skončilo deľbou bodov. Hlasy: Ľubomír Moravčík (tréner Zlatých Moraviec): "Prvý polčas sme hrali veľmi zle. Potrebovali sme nejakú iskričku, ktorá prišla kontaktným gólom na začiatku druhého dejstva. Potom chlapci príkladne bojovali, a preto remízu považujem za spravodlivú." Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Prvý polčas z našej strany bol veľmi dobrý. Druhá polovica zápasu bola pre mňa najväčším sklamaním celej jesennej časti v podaní mojich zverencov. S bodom nemôžem byť spokojný, som veľmi sklamaný." FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:2 (0:2) Góly: 53. Kožiak, 83. Chren - 16. Milinkovič, 42. Kišš, ŽK: 39. Minarčík, 57. Peter Farkaš, 66. B. Bajza, 87. Líška - 64. Kolbas, rozhodovali: Richtárik - Bobko, Košecký, 1256 divákov Zostavy: Zl. Moravce: Bolek - Candrák (43. Greguška), Peter Farkaš, B. Bajza, Minarčík - M. Ondrejka, Mores (50. Líška), Hözl, Náther (80. Chren) - Bakongolia, Kožiak Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Bašista, Školník - R. Cicman - Viazanko (72. Janič), Kolbas (67. K. Kuzma), N. Matič (89. Škutka), Milinkovič - J. Novák SITA MFK Dubnica - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0) DUBNICA NAD VÁHOM 15. november (WEBNOVINY) - Domáci sa od začiatku usilovali získať rýchlo vedenie, ale gólové akcie z ich strany sa rodili ťažko. Hostia sa dokázali dostať pred Zajaca, ale zakončenie im rovnako robilo problémy. V 17. min spálil ideálnu príležitosť Seye. O sedem minút neskôr posúval Seye loptu Kiškovi, ale Debnár zámer domácich vystihol. Neúpsechom skončili aj ďalšie akcie, najmä Kiška sa strelecky nedokáže prebudiť. Napokon sa MFK dočkali vedenia. V 45. min zahrával rohový kop J. Zápotoka, Chmelík vyskočil najvyššie a hlavičkou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Anton Jánoš musel už v 9. min nútene vystriedať Miroslava Tótha, ktorý po zrážke s vlastným spoluhráčom utrpel hlbokú tržnú ranu na stehne spôsobenú zásahom kopačky. Zraneného hráča okamžite previezli do nemocnice. V druhom polčase to chvíľami vyzeralo ako keby súperom už dochádzali sily, akcie boli dosť statické, pohyb dopredu sa začal zlepšovať až v poslednej tretine zápasu. Dubničania chybovali v rozohrávkach a keď sa im naskytli príležitosti zo štandardiek, mali proti sebe celú obrannú líniu Bystričanov. Záver duelu však stál za to. V 83. min vznikol "závar" pred Zajacovou bránou, zachraňoval Seye a z protiakcie súperom unikol Tomáš Zápotoka, predviedol sólo cez pol ihriska a nádherne premenil na 2:0. Následne skúšal Jurča prekonať zo Seyeho akcie aj Zapalač. Na čestný úspech hostí si zblízka trúfal Kotrys, no vysoko prekopol. Hlasy: Peter Gergely (tréner Dubnice): "Po dlhom čase sme hrali bez Porázika, ktorého čaká pravdepodobne operácia kolena. Jeho absencia bola citeľná. Mladých hráčov na ihrisku nemal kto usmerniť, keď zbytočne vláčili loptu. Gól tesne pred prestávkou nám psychicky pomohol. Potom sme zmenili rozostavenie. Seye sa presunul do zálohy a bol najlepším hráčom na ihrisku. V závere sme poistili dôležité víťazstvo druhým gólom." Anton Jánoš (tréner Banskej Bystrice): "Vynútené striedanie Miroslava Tótha nám narušilo prechodovú fázu. Hráči, ktorí nastúpili, nezapadli celkom do diania. Nemali dostatok trpezlivosti pri zakončovaní. Po nedôslednosti obrany sme inkasovali gól do šatne a to nám psychicky uškodilo. V druhom polčase sme chceli hrať vabank. Striedania však nesplnili moje očakávania. Po našej štandardke prišiel gól súpera a dvojgólový rozdiel definitívne určil víťaza duelu." Góly: 45. Chmelík, 84. T. Zápotoka, ŽK: 70. M. Kuzma - 25. V. Gajdoš, 28. M. Ďuriš, 48. Adámik, 77. Kotrys, rozhodovali: Gocník - Brendza, Petríček, 1635 divákov Zostavy: Dubnica: R. Zajac - I. Obert, Chmelík, Nosek, Pleva - Držík - T. Zápotoka (89. Ľupták), Grendel (67. M. Kuzma), J. Zápotoka - Seye, Kiška (68. Zapalač) B. Bystrica: J. Ďurčo - M. Pančík ml., Debnár, Adámik (59. Uškovič), Kotrys - Janečka (83. Laksík), Pečovský, Šulek, Miroslav Tóth (9. V. Gajdoš) - Gottwald, M. Ďuriš SITA Tatran Prešov - FC Nitra 1:1 (0:1) PREŠOV 15. novenber (WEBNOVINY)- Prešovčania zahrávali v úvode po Katonovej akcii rohový kop, po ktorom neúspešne dorážal Vršajevič. Po chvíli prvýkrát zakontrovali hostia. Center z pravej strany preletel k Rákovi, obrana Tatrana i gólman Buchta zostali stáť v domnení, že nitriansky útočník sa nachádza v postavení mimo hry. Píšťalka sa ale neozvala a hlavička Ráka sa ujala - 0:1. V ďalších minútach domáci vyťažili tri rohové kopy. V 15. min po centri Josla Vršajevič vystrelil iba do brániaceho protihráča. Hra v týchto fázach bola v podstate vyrovnaná. Nitra, spoliehajúca sa na hru zo zabezpečenej obrany, dokázala nebezpečne pohroziť. V 17. min Babic vysunul Ráka, no križujúci Piter-Bučko strelca prvého gólu odzbrojil. V 33. min nikým neatakovaný Barčík technickou strelou netrafil z dobrej pozície prešovskú bránku. V 38. min poslal Josl z ľavej strany centrovanú loptu, na ktorú najvyššie vyskočil Vršajevič. Loptu brankár hostí vytlačil na brvno, no rohový kop sa nekonal. Druhý polčas to bola už jednostranná záležitosť domácich. Nitrania síce stále hrozili kontrami, no Prešov naberal dych k drvivému náporu. Strela Pikla tesne minula cieľ, Šafrankovu hlavičku Hroššo kryl. Po Penksovom centri Takáč v dobrej pozícii zle trafil loptu. Následne mal ďalšie tri dobré momenty Penksa, v jednom prípade nebezpečne zakončoval Katona. V 73. min však mohlo zapršať opäť na opačnej strane. Prešovský gólman vybehol ďaleko od svojej svätyne, k lopte sa ale nedostal. Naopak zmocnil sa jej hosťujúci Kolár a lobom sa snažil skoro od polovice ihriska rozvlniť sieť. Iba šprintujúci Josl mu v tom zabránil a v poslednej chvíli na bránkovej čiare zachránil. Prešovčania svoju úplnú prevahu v druhej časti, najmä po vylúčení Grubera, zúročili 5 minút pred koncom. Katona poslal center do nitrianskej šestnástky, na ktorý najvyššie vyskočil najvyšší hráč na ihrisku Pekár. Brankár hostí proti jeho presnej hlavičke nemal šancu. Hlasy: Roman Pivarník (tréner Prešova): "Dostali sme rýchly gól. Takýto moment otrasie každým mužstvom, potom je aj dosť zložité otáčať skóre. Už v prvom polčase sme mali viac z hry, súper hrozil akurát rýchlymi kontrami. My sme však úplne v tomto zápase prepadli v koncovke, mali sme veľkú prevahu, množstvo šancí, ale zvíťaziť nám tentoraz nebolo súdené." Ján Ilavský (tréner Nitry): "Hernou kvalitou sme v tomto zápase neoplývali, veľa sme toho v zápase neukázali. Za bojovnosť a odhodlanie sme si však bodovať zaslúžili. Po Gruberovom vylúčení sme boli pod veľkým tlakom. Pri troche šťastia sme však mohli pridať aj druhý gól." Tatran Prešov - FC Nitra 1:1 (0:1) Góly: 85. Pekár - 4. Rák, ŽK: 85. Pekár, 90. Piter-Bučko - 41. Gruber, 65. Kopačka, 74. Harbuľák, 75. Hroššo, ČK: 61. Gruber (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Kéry, 3850 divákov Zostavy: Prešov: M. Buchta - Pikl, Piter-Bučko, Čep (57. Farbák), Josl (76. Pekár) - Prekop - Vršajevič, Šafranko, Poliaček (57. Penksa) - Katona - E. Takáč Nitra: Hroššo - Harbuľák, Sailer, Štajer, Ďatko - Kopačka, Liluašvili (61. Kolár), Babic, Gruber, Barčík (89. Racko) - Rák (80. Košút) SITA DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 3:2 (1:1) DUNAJSKÁ STREDA 15. november (WEBNOVINY) - Zápas sa hral síce bez divákov, ale hlasivky domácich fanúšikov bolo počuť až na hraciu plochu, keďže tí neďaleko štadióna sledovali duel na veľkoplošnej obrazovke naživo. Po nevinne vyzerajúcom centri Bakoša v 6. min využil Siva menšie zaváhanie domácej obrany a zle vybiehajúceho gólmana Novotu a hlavou poslal "ružu" do vedenia - 0:1. Po tomto góle prevzali réžiu úvodného dejstva do vlastných rúk domáci futbalisti. Hráči Dunajskej Stredy mali v dvoch momentoch ťažké srdce na rozhodcu Prešinského, ktorý zákroky obrany hostí na N´lenda a Kweukeho v pokutovom území posúdil ako dovolené. V 35. min potvrdil obrovský tlak domácich pekný volej spoza šestnástky českého legionára Cahu a aj keď naň Hakdúch nemal nárok, ale lopta sa od žrde odrazila späť do hry. V 39. min vysunul Pinte na pravej strane Regedeia, jeho lobovaný center sa dostal na N´lendovu hlavu a kamerunský útočník presnou hlavičkou vyrovnal - 1:1. Ružomberčania sa dostali do vedenie aj v úvode druhého dejstva, no na presnú hlavičku Sivčeviča po centri Zošáka z 52. min o tri minúty neskôr odpovedal rovnakou mincou, teda gólovou hlavičkou, kanonier DAC Kweuke. Od tohto momentu sa na ihrisku začali diať zaujímavé veci. Hlavný arbiter najprv súboj Cahu s Petrom Majerníkom posúdil ako Cahov evidentný zákrok bez lopty do súperovho stehna a domáceho hráča vylúčil a o tri minúty neskôr podobný zákrok Adiabu posúdil tiež ako faul a poslal ďalšieho Dunajskostredčana pod sprchy. Domáci sa aj napriek dvojnásobnej nevýhode nevzdávali a v 79. min sa im podaril husársky kúsok, keď sa Kweuke fantastickým lobom z 30 m postaral triumf DAC Hlasy: Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Dnes nám nezahrala dobre dvojica Abena - Boya. Bol to opäť veľmi ťažký zápas, hlavne na psychiku. Aj po dnešnom stretnutí musím skonštatovať, že čo sa udialo v posledných týždňoch na Slovensku, raz musím zapísať do svojej knihy. Sú to totiž zážitky na zamyslenie. Nemám proti mladým rozhodcom žiadne výčitky, ale buď niekto vie pískať, alebo nevie. Svojím hráčom som však povedal, že nám môžu vylúčiť aj troch hráčov, ale aj tak treba hrať čestne a dohrať s maximálnou koncentráciou. Nakoniec, potvrdil to aj dnešný duel. Aj v takej nevýhode môže tím vyhrať, ak má mužstvo vnútornú silu." Michal Bílek (tréner Ružomberka): "Mali sme tento zápas jednoznačne vyhrať. Za stavu 2:1 sme mali šancu, ale aj po vyrovnaní Kweukeho. Navyše, hrali sme proti deviatim. Síce sme si vytvorili tlak pred bránkou, raz vykopávali domáci dokonca z bránkovej čiary, ale napokon bol aj ten tlak neúspešný. Domáci majú senzačného hráča Kweukeho, ktorý rozhodol aj v nevýhode v prospech svojho mužstva." DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 3:2 (1:1) Góly: 39. N´lend, 55. a 79. Kweuke - 6. Siva, 52. Sivčevič, ŽK: 10. Adiaba, 72. Pinte - 12. Marek Zošák, ČK: 68. Caha za odplácanie, 71. Adiaba (obaja D. Streda) za kopnutie protihráča, rozhodovali: Prešinský - Csabay, D. Hrčka, bez divákov Zostavy: Dunajská Streda: Ján Novota - Adiaba, Pinte, Marcin, Gerich (58. Osei Opoku, 82. L. Zápotoka) - Regedei, Abena, Boya, Caha - N´lend (74. K. Németh), Kweuke Ružomberok: Hajdúch (46. F. Okoličáni) - Siva, J. Maslo, Peter Majerník, Palát - Božok, Sivčevič, Kucka, P. Maslo (59. Hodúr), Zošák (70. Ďubek) - Marek Bakoš SITA