Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

27. mája 2010

Zástupcov Bratislavy v Tehelnom poli nevymenovaliNoví zástupcovia mesta Bratislava v spoločnosti Tehelné pole, a. s. zatiaľ neboli vymenovaní. Poslanci mestského zastupiteľstva ...Zdieľať
durkovsky Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský

Ilustračné foto SITA
BRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) – Noví zástupcovia mesta Bratislava v spoločnosti Tehelné pole, a. s. zatiaľ neboli vymenovaní. Poslanci mestského zastupiteľstva ich totiž dnes nenavrhli. Poslanci tak iba zobrali na vedomie vzdanie sa funkcie člena predstavenstva spoločnosti Petra Gandla a člena dozornej rady Michala Baranoviča. Poslanecké kluby zatiaľ rokujú o možných nástupcoch, návrhy sa budú riešiť na najbližšom zastupiteľstve. Jedným z možných štatutárnych zástupcov mesta by mohol byť starosta mestskej časti Nové Mesto Richard Frimmel.

Začiatkom apríla požiadal primátor Andrej Ďurkovský o okamžité vysvetlenie situácie okolo stavby v lokalite Tehelné pole. Týka sa to stavby športovo-spoločenského centra na Tehelnom poli, ktorá rovnako ako rekonštrukcia štadióna súvisí s budúcoročným hokejovým šampionátom. Ide o výškový hotel a administratívnu budovu s presscentrom. Hlavné mesto v nej má 40-percentný podiel. Po rozhovore s primátorom sa členstva v predstavenstve vzdal Peter Gandl. Posledný aprílový deň sa vzdal funkcie predsedu dozornej rady spoločnosti Tehelné pole aj mestský poslanec Michal Baranovič. Dôvody svojej abdikácie uviesť nechcel, pripustil však pracovnú vyťaženosť. Jediný zástupca mesta v tejto spoločnosti je tak poslanec František Dej ako člen jej dozornej rady.

S výstavbou športovo-spoločenského centra na Tehelnom poli sa začalo vtedy, keď ešte neboli vydané všetky stavebné povolenia. Po medializovaní informácií požiadala investorská spoločnosť Tehelné pole, a.s. o dodatočné povolenie stavby. Stavba už je zlegalizovaná, dodatočné povolenie stavby bolo vydané začiatkom mája. Vydanie povolenia je výsledkom prvého správneho konania. Druhé správne konanie o výške pokuty sa ešteneskončilo.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvaja zranení pri zrážke osobného auta s nákladným
<< predchádzajúci článok
Na Amazonke sa potopila loď, najmenej 12 obetí