Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. decembra 2005

Zázrak na priecestíŠtyria cestujúci v autobuse smrti na linke z Galanty do Tomášikova prežili na Štedrý deň zrážku s vlakom.Zdieľať
Vodič autobusu s 30-ročnou praxou, ktorý nehodu zavinil, skonal v troskách autobusu. Náraz roztrhal autobus na dve časti, jeden šokovaný pasažier vyskočil z vraku a stratil sa. Muža hľadali policajti so psami, ten sa im neskôr sám prihlásil. V okolitých dedinách sa hovorí o štedrovečernom zázraku.  

Anjeli strážni v autobuse smrti

Neuveriteľné! Štyria cestujúci v autobuse na pravidelnej linke z Galanty do Tomášikova prežili na Štedrý deň zrážku s vlakom. Vodič autobusu, ktorý nehodu zavinil, však skonal v troskách autobusu.

Šofér s vyše 30-ročnou praxou, ktorý túto trasu absolvoval už mnohokrát, z nepochopiteľných príčin nerešpektoval svetelné zariadenie a s autobusom približne o 17. hodine vošiel na nechránené železničné priecestie neďaleko Galanty, keď na ňom svietila červená. Do autobusu v plnej rýchlosti narazil medzinárodný vlak Intercity Jaroslav Hašek z Budapešti do Prahy a doslova ho roztrhol na dve časti. Vodič bol namieste mŕtvy. „Možno bol už myšlienkami doma v Čiernom Brode pri rodine,“ myslí si očitý svedok nehody.
Z druhej časti autobusu, v ktorej zázrakom prežili štyria cestujúci, jeden v šoku vyskočil z vraku a utiekol do poľa. Záchranárom sa ho podarilo nájsť až o niekoľko minút neskôr.  „Neveril som, že niekto môže podobnú zrážku prežiť,“ hovorí svedok z Košútova. Podľa tohto muža išlo o štedrovečerný zázrak. „Minimálne štyria anjeli strážni ešte nestihli zasadnúť za štedrovečerný stôl,“ tvrdí.
Na pohotovostnej lekárskej službe v galantskej nemocnici nám potvrdili, že nikto z cestujúcich nevyhľadal lekárske ošetrenie. Lekári z tejto pohotovosti boli v ten istý deň aj pri nehode osobného auta v Sládkovičove. Podľa službukonajúcej lekárky vodič tiež môže hovoriť o zázraku. V plnej rýchlosti totiž narazil do elektrického stĺpa. Posádka záchranky mu nedávala nijakú nádej na prežitie. V skutočnosti ho z vraku vytiahli bez zranenia!
Jožo T. Schön

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Omladina KDH z ministersva vnútra prišla o riaditeľa
<< predchádzajúci článok
Bin Ládin má sexi neter!

Zázrak na priecestí - diskusné fórum čitateľov