Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2018

Zdravotným sestrám sa majú zvýšiť platy:Sumu sa dozvedia koncom týždňaZdravotným sestrám by sa v roku 2019 mali zlepšiť platové podmienky. Po stredajšom rokovaní vlády to avizoval premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Viac má ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič
Bratislava 26. septembra (TASR) - Zdravotným sestrám by sa v roku 2019 mali zlepšiť platové podmienky. Po stredajšom rokovaní vlády to avizoval premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Viac má povedať ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nom. Smeru-SD) koncom týždňa. "Pevne verím, že suma, ktorú predstaví ministerka s ministrom financií Petrom Kažimírom bude prijatá veľmi pozitívne," povedal premiér.


O zvyšovaní platov zdravotných sestier a pôrodných asistentiek pred dvoma týždňami hovorilo opozičné hnutie OĽaNO. Kalavská vtedy uviedla, že o zvýšení platu pre sestry a pôrodné asistentky už rokovala. "Ja si plne uvedomujem, že treba niečo robiť s platmi sestier, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, čiže sa nám to javí tak, že by sme v priebehu dvoch rokov zvýšili plat o desať percent sestrám aj zdravotníckym pracovníkom," povedala.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Katalánska polícia v Barcelone zlividovala stanový tábor v centre
<< predchádzajúci článok
Obchodná vojna môže podporiť čínsku ekonomiku a poškodiť USA

Zdravotným sestrám sa majú zvýšiť platy:Sumu sa dozvedia koncom týždňa - diskusné fórum čitateľov