24hod.sk    Šport    NHL

10. novembra 2005

Zedník vystrieľal víťazstvo

V siedmich zápasoch zámorskej NHL sa predstavilo osem slovenských hokejistov, ktorí spoločne nazbierali šesť bodov za dva góly a štyri asistencie. O víťaznú bodku v zápase Montreal - Tampa Bay (3:2) sa postaral svojím štvrtým gólom v sezóne krídelník Richard Zedník, ktorý v prospech Canadiens rozhodol zápas už po druhý raz v poradí. Nie menšiu zásluhu na tesnom triumfe Philadelphie nad Bostonom (4:3 po predĺžení) mal Michal Handzuš. V 2. minúte predĺženia presnou prihrávkou našiel fínskeho obrancu Pitkänena a ten zabezpečil pre Flyers dva body. Ako jediný zo Slovákov zaznamenal až dva body talentovaný útočník Marek Svatoš, ktorý sa pod víťazstvo Colorada nad San Jose podpísal gólom a prihrávkou. Po bode za asistenciu si pripísali aj Miroslav Šatan z New Yorku Islanders vo víťaznom derby na ľade v New Jersey (4:1) a Ladislav Nagy, ktorého Phoenix si priviezol dva body
z Minnesoty (4:2). Zvyšná trojica - Martin Cibák z Tampy Bay, Branko Radivojevič z Philadelphie a Milan Jurčina z Bostonu, v prípade ktoréhosa našťastie nepotvrdila vážnosť zranenia kolena, sa bodovo nepresadila.

Výsledky NHL

Philadelphia - Boston 4:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0). Góly: 20. Knuble, 57. Gagne, 60. Pitkanen, 62. Pitkanen (HANDZUŠ) - 39. McEachern, 41. Samsonov, 56. J. Thornton, Toronto - Washington 6:4 (0:2, 2:0, 4:2) Góly: 29. Kilger, 31. O’Neill, 46. Ponikarovskij, 47. McCabe, 48. Sundin, 55. Colaiacovo - 11. Clymer, 16. Ovečkin, 50. Ovečkin, 56. Pettinger, New Jersey - New York Islanders 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). Góly: 28. Malachov - 3. Weinhandl, 12. Bates, 38. Kvaša (ŠATAN), 59. Blake, Montreal - Tampa Bay 3:2 (1:1, 0:1, 2:0). Góly: 11. A. Markov, 47. Rivet, 50. ZEDNÍK - 4. Taylor, 34. Prospal, Minnesota - Phoenix 2:4 (0:3, 1:0, 1:1). Góly: 25. Tjarnqvist, 44. Kuba - 2. Lehoux, 12. LeClerc, 14. Comrie (NAGY), 58. Comrie, Nashville - Edmonton 3:2 (0:0, 0:1, 3:1). Góly: 44. Erat, 59. Timonen, 60. Hartnell - 30. Stoll, 60. Smyth, Colorado - San Jose 5:2 (2:0, 1:2, 2:0). Góly: 2. Liles, 4. Tanguay, 29. SVATOŠ, 50. Turgeon (SVATOŠ), 53. Tanguay - 23. Preissing, 36. Cheechoo.