Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. januára 2012

Žene obvinenej z vraždy manžela mali pomáhať sýkorovciPolícia ukončila vyšetrovanie vraždy z roku 1998. Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite navrhol z vraždy obžalovať 44-ročnú Evu P. z Bratislavy. Z trestného činu ...Zdieľať
zbran BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) - Polícia ukončila vyšetrovanie vraždy z roku 1998.


Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite navrhol z vraždy obžalovať 44-ročnú Evu P. z Bratislavy. Z trestného činu vraždy Ladislava C. z Trenčína bola Eva P. obvinená od augusta minulého roka, informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

V týchto dňoch vyšetrovanie úrad ukončil s návrhom na podanie obžaloby. V prípade dokázania viny hrozí Eve P. trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov, alebo výnimočný trest. Stíhaná je väzobne, po tom, čo ju Okresný súd v Trenčíne vzal 12. augusta minulého roka do vyšetrovacej väzby.

Po nezvestnom Ladislavovi C. polícia pátrala od 2. júla 1998, kedy jeho nezvestnosť na polícii nahlásila práve Eva P. V tom čase s ním žila ako jeho družka v rodinnom dome v Trenčíne. Polícia telo nezvestného Ladislava našla 24. septembra 2010. Podľa policajných zistení Eva P. 28. júna 1998 v úmysle získať majetkový prospech z bezprostrednej blízkosti jedenkrát strelila Ladislava C. revolverom do zadnej časti hlavy.

Následne požiadala Petra Č. z Bratislavy, v tom čase jedného z čelných predstaviteľov zločineckej skupiny „sýkorovcov“, aby telo odstránil. On mal touto vecou poveriť Jozefa K., ktorý v tom čase so svojou kriminálnou skupinou „ošovcov“ pôsobil v Dubnici nad Váhom. Jozef K. spoločne s členmi jeho skupiny telo Ladislava naložili do vozidla a odviezli do katastra obce Malé Nosice v púchovskom okrese. Tam ho uložili do vopred vykopaného hrobu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezávislosť maďarskej centrálnej banky je pre EÚ kľúčová
<< predchádzajúci článok
Sledujte s nami elektronický veľtrh CES 2012 v Las Vegas

Žene obvinenej z vraždy manžela mali pomáhať sýkorovci - diskusné fórum čitateľov