25. februára 2014

Zenit prehral s Dortmundom 2:4 v osemifinále Ligy majstrov

Slovenský futbalista Tomáš Hubočan figuroval v zápase len na lavičke Zenitu Petrohrad.

Hráči Borussie Dortmund sa tešia z úvodného gólu proti Zenitu Petrohrad

Petrohrad 25. februára (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund urobili výrazný krok k postupu do štvrťfinále Ligy majstrov 2013/2014, keď v úvodnom zápase vyraďovacej fázy zvíťazili na ihrisku Zenitu Petrohrad 4:2. Slovenský reprezentant v službách ruského tímu Tomáš Hubočan figuroval len na lavičke náhradníkov. Osemfinálová odveta je na programe 19. marca v Dortmunde.

Na štadióne Petrovskij mali hostia vstup do zápasu ako z ríše snov. Už vo 4. minúte sa vrútil do šestnástky Reus, lopta sa s dávkou šťastia odrazila k Mchitarjanovi, ktorý namieril prízemnou strelou k ľavej žrdi - 0:1. O minútu viedli žlto-čierni už o dva góly. Mchitarjanov strieľaný center do vápna sklepol z prvej Grosskreutz a tentoraz Reus presnou strelou k bližšej žrdi skóroval. Vo svižne hranom stretnutí sa Zenit vrátil nakrátko do hry až po zmene strán. V 58. minúte sa dostal do zakončenia Rondon, jeho strelu ešte Weidenfeller vytiesnil na žrď, ale dobiehajúci Šatov prestrelil všetky prekážky - 1:2. Už o malú chvíľu po rýchlom brejku z hranice bieleho bodu však dal svoj piaty gól v siedmom stretnutí LM Lewandowski - 1:3. Domáci opäť na moment ožili po premenenej penalte Hulka, ktorý v 69. minúte potrestal faul Pisczeka na Fajzulina. Zenit začal riskovať, hostia čakali na brejky. Už o dve minúty preto po Reusovej nahrávke do šestnástky dal svoj druhý gól v dueli krížnou strelou Lewandowski - 2:4. Hostia si už potom víťazstvo ustrážili.

Sumár úvodného zápasu osemfinále LM 2013/2014:

Zenit Petrohrad - Borussia Dortmund 2:4 (0:2)

Góly: 58. Šatov, 69. Hulk (11 m) - 4. Mchitarjan, 5. Reus, 61. a 71. Lewandowski. Rozhodoval: W. Collum (Škót.), ŽK: Anjukov, Fajzulin - Pisczek.

Zostavy a striedania:

Zenit: Lodygin - Anjukov (84. Smolnikov), Neto, Lombaerts, Criscito - Witsel, Fajzulin (84. Keržakov) - Hulk, Šatov, Aršavin (15. Tymoščuk) - Rondon

Dortmund: Weidenfeller - Friedrich, Pisczek, Papastathopulos, Schmelzer - Kehl, Sahin - Großkreutz (91. Durm), Mchitarjan (70. Aubameyang), Reus (85. Hofmann) – Lewandowski