Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Pre ženy

07. januára 2011

Ženské slzy prirodzene znižujú chuť mužov na sexPlač žien znižuje chuť mužov na sex. Štúdia izraelských vedcov naznačuje, že zloženie ženských sĺz znižuje hladinu testosterónu. Experti dúfajú, že tieto zistenia tiež ...Zdieľať
zeny Foto: SITA/APBRATISLAVA 7. januára (SITA/Reuters) - Plač žien znižuje chuť mužov na sex. Štúdia izraelských vedcov naznačuje, že zloženie ženských sĺz znižuje hladinu testosterónu. Experti dúfajú, že tieto zistenia tiež pomôžu v liečbe rôznych chorôb, aj rakoviny. "Existuje množstvo ochorení, ktoré sa liečia znižovaním hladiny testosterónu, predovšetkým rakovina prostaty," povedal profesor Noam Sobel z Weizmann Institute. Súčasné metódy redukcie testosterónu majú totiž množstvo vedľajších účinkov, ktoré by sa využitím sĺz mohli eliminovať.


Muži zapojení do štúdie mali ovoňať slzy žien, ktoré plakali pri sledovaní smutného filmu. Podľa Sobela čakali vedci od mužov prejavy empatie. Namiesto toho merania dychu, srdca, testosterónu v slinách a snímky mozgu ukazovali na redukciu sexuálneho apetítu. Slzy žien tak predstavujú signál, ktorý hovorí, "nemám záujem". "Komunikácia je kľúčom k prežitiu. Ľudia, rovnako ako všetky cicavce, používajú v komunikácii aj čuch. Je veľmi efektívne, ak máte chemické signály, ktoré v sexuálnych situáciách reprezentujú, čo chcete alebo nechcete," dodal Sobel.

Štúdiu chceli vykonať aj naopak - ako mužské slzy pôsobia na ženy. Výskumníci však našli len jedného dobrovoľníka, ktorý by sa ľahko dokázal rozplakať.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cenu Stanleyho Kramera dostane Sean Penn
<< predchádzajúci článok
V októbri spustí Škoda Auto výrobu nového miniauta

Ženské slzy prirodzene znižujú chuť mužov na sex - diskusné fórum čitateľov