17. marca 2019

Zidaneovi vyšiel návrat na lavičku Realu, Navas s Iscom opäť v základe

Na snímke staronový tréner Realu Madrid Zinedine Zidane pred začiatkom zápasu 28. kola španielskej futbalovej La Ligy Real Madrid - Celta Vigo v Madride 16. marca 2019. Foto: TASR/AP
Madrid 17. marca (TASR) - Francúzskemu futbalovému trénerovi Zinedineovi Zidaneovi vyšiel návrat na lavičku Realu Madrid. Jeho zverenci zdolali v 28. kole La Ligy Celtu Vigo v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom 2:0. V tabuľke najvyššej španielskej súťaže si upevnili tretie miesto, pričom na druhé Atletico, ktoré prehralo na pôde Bilbaa 0:2, strácajú iba dva body.

Zidane urobil v zostave viaceré zmeny. Od začiatku nastúpil Isco, ktorý pod vedením trénera Santiaga Solariho neodohral v La Lige ani jediný zápas. Do bránky sa vrátil Keylor Navas, na ľavom kraji obrany operoval Marcelo. Fanúšikovia "bieleho baletu" privítali Zidanea mohutným potleskom. "Môj príhovor v kabíne pred začiatkom duelu bol dosť stručný a jednoduchý. Povedal som hráčom, aby si na trávniku užili veľa zábavy a aby ťahali za jeden povraz aj vo chvíľach, keď nebudú mať loptu na svojich kopačkách," povedal pre akreditované médiá Zidane, ktorý priviedol Real k trom triumfom v Lige majstrov za sebou. Po skončení uplynulej sezóny sa však rozhodol vo funkcii hlavného kouča nepokračovať.

V úvode duelu proti Celte podržal domácich Navas, ktorý vyboxoval na roh nebezpečnú hlavičku Maxiho Gomeza. Real postupne prevzal iniciatívu, no dlho sa mu nedarilo nájsť kľúč k prekonaniu obrany Celty, ktorá bojuje o záchranu. Gól Luku Modriča neplatil pre ofsajd Raphaela Varanea. Priaznivci Realu sa dočkali v 62. minúte, keď sa po prieniku Marca Asensia a prihrávke Karima Benzemu presadil Isco. Skóre zápasu uzavrel prudkou strelou k žrdi Gareth Bale, ktorý mal na konci prvého polčasu šťastie, že po údere lakťom do tváre Kevina Vasqueza videl iba žltú kartu.

"Nebol to jednoduchý zápas, dôležité však je, že sme získali tri body. Do konca súťaže ostáva ešte desať kôl a urobíme všetko pre to, aby sme v tabuľke skončili čo najvyššie. Pokiaľ ide o štart Navasa, proti Celte som sa rozhodol dať mu príležitosť. V ďalšom ligovom zápase sa však medzi tri žrde možno opäť postaví Thibaut Curtois. Real potrebuje dvoch-troch výborných brankárov," uviedol Zidane.

Celta neuspela ani v druhom stretnutí pod taktovkou nového trénera Frana Esribu a je na zostupovej 18. priečke so stratou jedného bodu na FC Villarreal a Real Valladolid. "V prvom polčase sme hrali tak ako sme si predstavovali, na Santiago Bernabeu sme sa cítili komfortne a vypracovali sme si aj viacero šancí. So zakončením akcií však máme veľké problémy. Nemôžeme sa stále vyhovárať na to, že nám pre zranenie chýba Iago Aspas. Je to najlepší futbalista Celty, no pri jeho absencii musia zabrať iní hráči," zdôraznil Escriba.

F1: BOTTAS TRIUMFOVAL NA VC AUSTRÁLIE, DOUBLE MERCEDESU
NHL: Černák prispel gólom k triumfu hokejistov Tampy Bay