Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. februára 2020

Židovské komunitné centrá dostali výhražné správy, neznáma osoba v nich ohlasovala bombové útokyŽidovské komunitné centrum v newyorskom Albany v nedeľu prehľadala polícia po tom, ako osoba napojená na stredisko dostala e-mail, v ktorom sa neznáma osoba vyhrážala bombovým útokom. Informáciu potvrdil ...Zdieľať
gettyimages 1052890590 676x451 24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Židovské komunitné centrum v newyorskom Albany v nedeľu prehľadala polícia po tom, ako osoba napojená na stredisko dostala e-mail, v ktorom sa neznáma osoba vyhrážala bombovým útokom. Informáciu potvrdil hovorca miestnej polície Steve Smith.

Žiadna bomba sa nenašla


Policajné tímy nenašli žiadne výbušné zariadenie v centre ani vo vedľajšom stredisku dennej starostlivosti. O prípade informovali aj FBI a v súčasnosti ho vyšetrujú.

Hovorca newyorského guvernéra Rich Azzopardi vyhlásil, že výhražné správy dostali židovské komunitné centrá po celom štáte. Konkrétne miesta však nezverejnili.

Antisemitské útoky sa stupňujú


Guvernér Andrew Cuomo v nedeľu uviedol, že v štáte hlásia čoraz viac antisemitských útokov, pričom za uplynulé mesiace ich zaznamenali 42.

Generálny prokurátor William Barr v januári vyhlásil, že ministerstvo spravodlivosti sa začne viac angažovať v boji proti týmto zločinom, keďže ich počet narastá.


Zdroj: Webnoviny.sk - Židovské komunitné centrá dostali výhražné správy, neznáma osoba v nich ohlasovala bombové útoky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V rodinnom dome vybuchol plyn, o život prišli tri deti a jeden muž
<< predchádzajúci článok
Každý tretí Venezuelčan čelí hladu, množstvo ľudí prežíva len vďaka hľuzám a fazuli

Židovské komunitné centrá dostali výhražné správy, neznáma osoba v nich ohlasovala bombové útoky - diskusné fórum čitateľov