06. októbra 2012

Žilina vonku remizovala, v Prešove gól nepadol

Priebežný súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013. Výsledky: Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:1 ...

jozef piacek BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) - Priebežný súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013.

Výsledky:
Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:1 (1:1)
1. FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 0:0

I. polčas
Hostia vstúpili do zápasu aktívne a prvú šancu mali hneď v 2. min, keď zľava odcentroval Pich a v šestnástke neobsadený Mihalík vystrelil z 11 metrov nad.

Následne mali Žilinčania ešte niekoľko streleckých pokusov, ktoré však neboli pre Šullu v bránke Myjavy nebezpečné. Domáci sa postupne viac dostávali do hry. V 22. min zahrávali štandardnú situáciu, Kuračka poslal center na hlavu Častulína a ten otvoril skóre - 1:0.

V 27. min kopali priamy kop z ľavej strany Žilinčania, Šulla vyboxoval pred Ceesayom, lopty sa zmocnil Škriniar a jeho oblúčik skončil na brvne. Vyrovnanie priniesla 36. min: Sládek prišiel v strede poľa o loptu v súboji s Pečovským, ten prenikol až pred pokutové územie a presnou strelou k žrdi rozvlnil sieť - 1:1.

V 42. min Myjavčania opäť zaváhali pri rozohrávke a hostia poslali loptu na nabiehajúceho Picha, ktorý z pravej strany pokutového územia dobre vystrelil, no Šulla vyrazil jeho pokus na

II. polčas
Tréner Žiliny Adelaar urobil cez polčasovú prestávku dve zmeny v zostave, aby oživil hru svojho tímu. V 54. min sa do zakončenia dral Pich, jeho strelu v poslednej chvíli zblokovala defenzíva Myjavy.

V 67. min zakrútil loptu z priameho kopu Barčík, Šulla nemal problémy. Hostia boli naďalej aktívnejší, ale hráči Myjavy ich do väčších príležitostí nepúšťali.

Až v 76. min zblízka hlavičkoval Ceesay, ale jeho pokus nemal potrebnú razanciu. V 81. min zahrával zo 17 m priamy kop Barčík, strela mierila nad bránku.

Domáci bojovali, v 89. min mali k dispozícii priamy kop, následná skrumáž sa neskončila strelou. Ihneď z protiútoku pohrozili hostia, ale Šulla bol pozorný. V nadstavenom čase Šulla znovu zasiahol - tentoraz po hlavičke Ceesaya bravúrnym zákrokom nedopustil zmenu skóre.

Reakcie:
Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Chalani podali perfektný výkon, hrali sme organizovane. Začiatok pritom bol z našej strany zlý, lebo sme stratili dve ľahké lopty, prišli ťažké štandardné situácie a dostať gól v 2. min by bolo veľmi nepríjemné. Čakali sme na našu šancu. Vieme, že nám idú štandardné situácie. Zo zápasov v Ružomberku a so Žilinou máme štyri body, sme maximálne spokojní. Dnešný bod nás teší."

Frans Adelaar (tréner Žiliny): "Začali sme veľmi dobre, hneď v 2. min sme mali výbornú šancu. Vedeli sme, že Myjava hrá veľmi organizovane a kompaktne a je silná pri štandardných situáciách - napokon z takej aj dala gól. Neviem, či sú na Slovensku iné pravidlá než v Holandsku, ale za zákrok na Picha v šestnástke mal byť pokutový kop. Naším najväčším problémom je, že z veľkého množstva príležitostí dávame málo gólov."

Góly: 22. Častulín - 36. Pečovský, bez kariet, rozhodovali: Pavlík - E. Weiss, Žákech, 1995 divákov

Myjava: Šulla - Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva - Kukoľ, Kuračka, Dian (60. Bruško), P. Ďuriš (77. J. Petráš), Sládek - Z. Harsányi (65. Kosík)
Žilina: Dúbravka - Mabouka (46. Angelovič), Akakpo, Piaček, Ricardo Nunes - Pečovský - Pich, Káčer (46. Barčík), Škriniar, J. Mihalík (65. Deza) - M. Ceesay

I. polčas
V Prešove sa hral v prvom polčase medzišestnástkový futbal s väčšou aktivitou hosťujúcich hráčov. Slovanisti sa pokúšali otvoriť skóre Kladrubským, Milinkovičom a Hlohovským, ale ich strely boli propagačné či nepresné.

Tatran bol na tom rovnako, Adámik ani Zošák nemierili medzi žrde. V 38. min mohli Bratislavčania streliť prvý gól, ale Halenárovu delovku z priameho kopu vyškriabal Diviš na rohový kop.

O dve minúty mal tutovku na hlave Petráš, jeho hlavička po rohovom kope lízala brvno Putnockého bránky.

II. polčas
V 51. min po rýchlom brejku z pravej strany Papaj centrom našiel Zošáka, ale jeho volej odvrátila obrana "belasých". Vzápätí mal gól na hlave Ševčuk, chýbala mu však razancia. Tatran bol pri chuti a defenzíva hostí musela byť v strehu.

Ševčuk mohol byť hrdinom stretnutia, najprv však v 53. min minul strieľaný center od Papaja a o šesť minút neskôr vôbec netrafil Adamovu prihrávku. Prešov nepustil Slovan v druhom polčase do výraznejšej šance. Zeleno-bieli si zaslúžili bodovať naplno, ale nepodarilo sa im streliť vytúžený gól.

Reakcie:
Angel Červenkov (tréner Prešova): "Bol to zápas založený na taktike. Obe mužstvá predvádzali dobrý futbal. V druhom polčase sme boli lepší, ale chýbala nám efektívnejšia koncovka. Moji zverenci hralo zodpovedne a disciplinovane, preukázali charakter."

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Vedeli sme, že Tatran je v domácom prostredí silný. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom. V druhom mal navrch Tatran."

ŽK: 28. Kolčák (Slovan), rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Kubačka, 2250 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Bartek, Adámik, P. Petráš, Kolbas - Peter Lipták - Papaj (71. Dolný), Mar. Adam, Zošák, Katona (66. Jakovlev) - Ševčuk
Slovan: Putnocký - Pauschek, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Kladrubský (62. I. Žofčák) - Milinkovič (60. K. Mészáros), Grendel, Halenár, Hlohovský (80. Szarka) - L. Ledesma