Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. mája 2021

Žilinka nevyhovel návrhu obvineného finančníka Haščáka, domáhal sa vylúčenia dozorového prokurátoraGenerálny prokurátor Maroš Žilinka nevyhovel návrhu obvineného finančníka Jaroslava ...Zdieľať
jaroslav hascak 676x455 12.5.2021 (Webnoviny.sk) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka nevyhovel návrhu obvineného finančníka Jaroslava Haščáka, ktorým sa domáhal zrušenia právoplatných rozhodnutí prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry o nevylúčení dozorového prokurátora z vykonávania úkonov trestného konania.

Preskúmal namietaný vzťah


Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, Žilinka po preskúmaní veci nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí.

Dospel totiž k záveru, že namietaný vzťah dozorujúceho prokurátora k obhajcom obvineného nie je takého charakteru a intenzity, aby bol spôsobilý vyvolať dôvodné pochybnosti o jeho nezaujatosti a odôvodniť tak jeho vylúčenie z vykonávania úkonov trestného konania.

Kauza Gorila


„V rozhodnutiach o nevylúčení prokurátora z vykonávania úkonov trestného konania nebolo zistené porušenie zákona v prospech či neprospech obvineného a ani jeho zákonných práv," povedal Skladan.

Finančník Jaroslav Haščák je stíhaný pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločin podplácania v súvislosti s nahrávkami kauzy Gorila.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinka nevyhovel návrhu obvineného finančníka Haščáka, domáhal sa vylúčenia dozorového prokurátora © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na NAKA vypovedá príbuzný exministra Žigu, k výsluchu sa dostavil aj bývalý prokurátor Trnka
<< predchádzajúci článok
Lengvarský: Slováci si už čoskoro budú môcť z vakcín vyberať, u všeobecného lekára však Pfizer nebude

Žilinka nevyhovel návrhu obvineného finančníka Haščáka, domáhal sa vylúčenia dozorového prokurátora - diskusné fórum čitateľov