24hod.sk    Z domova

24. novembra 2021

Žilinka sa vyjadril k nahrávkam z poľovníckej chaty, nemožno ich použiť ako dôkazyObrazovo-zvukové záznamy vyhotovené v trestnej veci „poľovnícka chata“ nie je možné použiť ako dôkaz v žiadnom trestnom konaní. Potvrdil to generálny prokurátor Maroš Žilinka vo svojom ...Zdieľať
bp_5178 676x451 24.11.2021  - Obrazovo-zvukové záznamy vyhotovené v trestnej veci „poľovnícka chata“ nie je možné použiť ako dôkaz v žiadnom trestnom konaní. Potvrdil to generálny prokurátor Maroš Žilinka vo svojom profile na sociálnej sieti. Reagoval na to, že krajský prokurátor v Nitre zrušil trestné stíhanie vo veci pytliactva z dôvodu nezákonnosti.


V súvislosti s trestným stíhaním došlo v októbri k úniku videí do médií, na ktorých sú na poľovníckej chate zachytení predseda strany Smer- sociálna demokracia Robert Fico a člen predsedníctva Smeru-SD Robert Kaliňák s advokátmi obvineného exprezidenta polície či s oligarchom Miroslavom Bödörom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinka sa vyjadril k nahrávkam z poľovníckej chaty, nemožno ich použiť ako dôkazy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/zilinka-sa-vyjadril-k-nahravkam-z-polovnickej-chaty-nemozno-ich-pouzit-ako-dokazy-cl763495.html