Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. januára 2021

Žilinská automobilka Kia testuje svojich zamestnancov na COVID-19, má šesť odberných miestSpoločnosť Kia Motors Slovakia organizuje v týchto dňoch plošné pretestovanie svojich zamestnancov a tiež ...Zdieľať
kia motors slovakia zilina 676x451 21.1.2021 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Kia Motors Slovakia organizuje v týchto dňoch plošné pretestovanie svojich zamestnancov a tiež zamestnancov dodávateľských spoločností na ochorenie COVID-19 priamo v priestoroch žilinského výrobného závodu.

Veria v prínos opatrení


Ako informoval hovorca spoločnosti Ján Žgravčák, počas predpoludnia prvého dňa testovania otestovali viac ako 1 200 zamestnancov.

„Doteraz sme zachytili štyri pozitívne prípady, čo znamená mieru pozitivity 0,3 percenta. Veríme, že dôsledne dodržiavané preventívne opatrenia, ktoré sme zaviedli na konci februára minulého roka, spolu so zodpovedným prístupom zamestnancov prinášajú ovocie a v priestoroch závodu sa vírus nešíri, prípadne sa šíri len veľmi málo," skonštatoval Žgravčák.

Štyri dni testovania


Testovanie v žilinskom závode sa koná v dňoch 21. - 22. a 25. - 26. januára.

Prostredníctvom štátom poskytnutých antigénových testov sa testuje na šiestich vyhradených odberných miestach, priamo vo výrobných halách počas rannej a popoludňajšej zmeny.

Možnosť otestovať sa v závode tak bude mať približne 6-tisíc ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinská automobilka Kia testuje svojich zamestnancov na COVID-19, má šesť odberných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Generálna prokuratúra a finančná správa si spoločne posvietia na daňové delikty
<< predchádzajúci článok
Dostaneš flákanec! Počas rokovania o núdzovom stave sa v českom parlamente strhla bitka

Žilinská automobilka Kia testuje svojich zamestnancov na COVID-19, má šesť odberných miest - diskusné fórum čitateľov