15. marca 2014

Žilinskí futbalisti sú v kríze, za pol roka vyhrali len raz

Už šesť zápasov - rozdelených zimnou prestávkou - nepoznajú futbalisti šesťnásobného slovenského majstra MŠK Žilina chuť víťazstva v Corgoň lige 2013/2014. Zverenci Adriána Guľu naposledy naplno ...

trnava zilina KOŠICE 15. marca (WEBNOVINY) - Už šesť zápasov - rozdelených zimnou prestávkou - nepoznajú futbalisti šesťnásobného slovenského majstra MŠK Žilina chuť víťazstva v Corgoň lige 2013/2014. Zverenci Adriána Guľu naposledy naplno bodovali ešte 2. novembra 2013 v stretnutí 16. kola na ihrisku FC Nitra, kde zvíťazili 2:0.

Potom prišla ich bezgólová remíza s Trnavou, prehra v Bratislave so Slovanom (1:2), domáci nezdar so Senicou (1:3), nevydarený záver duelu v Trenčíne (1:2), strata vedenia v Myjave (2:2) a naposledy v sobotu 15. marca prehra na ihrisku MFK Košice 0:1.

Spomenuté víťazstvo "šošonov" v Nitre je zároveň ich jediné od 21. septembra, keď si vtedy poradili s Košičanmi 2:0. Kolektív spod Dubňa prešpikovaný mladými hráčmi má odvtedy bilanciu 1 - 3 - 7 so skóre 10:17, získal iba šesť bodov z 33 možných. Aj preto je MŠK v tabuľke Corgoň ligy po 22. kolách so ziskom 22 bodov až na 10. priečke, horšie sú na tom len do boja o záchranu namočené družstvá Nitry a Dunajskej Stredy.