Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. decembra 2016

Zimná búrka na Stredozápade USA zoslabla, bez elektriny sú tisíce ľudíAutá sú zasypané snehom, ktorý priniesla na Severozápad USA zimná búrka. Mesto Mandan v Severnej Dakote, 26. decembra 2016.Zdieľať
Autá sú zasypané snehom, ktorý priniesla na Severozápad USA zimná búrka. Mesto Mandan v Severnej Dakote, 26. decembra 2016. Foto: TASR/AP
Chicago 27. decembra (TASR) - Silná zimná búrka, ktorá na Prvý sviatok vianočný zasiahla americký Stredozápad, dnes zoslabla, ale v štátoch Severná a Južná Dakota a Michigan pripravila o dodávky elektriny tisíce ľudí.


Pre silný vietor a zvírený sneh bolo naďalej riskantné vydať sa na cesty v oboch Dakotách, hoci uzavreté časti diaľnic opäť otvorili. V štáte Severná Dakota Národná meteorologická služba varovala, že zvírený sneh naďalej blokuje niektoré cesty.

Vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť až 80 kilometrov za hodinu viedol v pondelok k meškaniu a rušeniu letov na Medzinárodnom letisku St. Paul v Minneapolise, ktoré však dnes fungovalo už naplno.

V Južnej Dakote bolo dnes bez elektriny ešte stále asi 13.700 odberateľov a v Michigane vyše 20.000. Podľa tamojších energetických spoločností môže obnovenie dodávok trvať niekoľko dní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zo smrti Rusov, ktorí vypili jedovatý alkohol, obvinili sedem osôb
<< predchádzajúci článok
Izrael obmedzí diplomaciu s krajinami, ktoré podporili rezolúciu OSN

Zimná búrka na Stredozápade USA zoslabla, bez elektriny sú tisíce ľudí - diskusné fórum čitateľov