Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. marca 2024

Zimná sezóna končí aj v ďalších strediskách. Kde si už tento rok nezalyžujete?Počas druhého marcového víkendu a na konci jarných prázdnin mohli lyžiari na Slovensku využívať už len pätnásť stredísk s veľmi dobrými a dobrými podmienkami na lyžovanie. Sezóna končí aj na ...Zdieľať
gettyimages 842210298 676x507 10.3.2024 (SITA.sk) - Počas druhého marcového víkendu a na konci jarných prázdnin mohli lyžiari na Slovensku využívať už len pätnásť stredísk s veľmi dobrými a dobrými podmienkami na lyžovanie.

Sezóna končí aj na Donovaloch


Od pondelka sa ich počet opäť zníži, sezónu končia na Donovaloch, v Bachledke, v Mýte, v Lopušnej doline pri Svite aj vo Vernári. Ako informovala obchodná manažérka spoločnosti Sitour Ľubica Styková, lyžovačka sa sústreďuje do vyšších polôh a na severe krajiny.

„Podklad je vďaka poklesu teplôt o niečo kvalitnejší, niekde sa aj zasnežovalo. Najvyššia snehová vrstva sa drží na Roháčoch - Spálenej, v Jasnej, v Lomnickom sedle - v maximálnych hodnotách od 80 do 150 centimetrov,“ priblížila Ľubica Styková.

Dobré podmienky na Štrbskom plese


Dodala, že dobré podmienky na lyžovanie sú napríklad aj na Štrbskom Plese, na Martinkách alebo v oravskom Hruštíne. Podľa údajov turistického portálu Holiday Info počet otvorených stredísk klesol pod dvadsať, teda na pätinu.

K dispozícii zostávala približne štvrtina lanoviek a vlekov, ako aj z celkovej dĺžky zjazdových tratí. Začiatkom marca sa po teplom februári dalo lyžovať ešte v 25 strediskách v Nízkych a vo Vysokých Tatrách, na Orave, v Malej Fatre, či pri Ždiari, vo Vyšných Ružbachoch alebo vo Vernári.


Zdroj: SITA.sk - Zimná sezóna končí aj v ďalších strediskách. Kde si už tento rok nezalyžujete? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Saudskoarabský ropný gigant Saudi Aramco za minulý rok vykázal zisk až 121 miliárd dolárov
<< predchádzajúci článok
Turecká polícia zadržala 33 ľudí pre podozrenie, že majú väzby na teroristickú organizáciu Islamský štát