Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. februára 2014

Zimné búrky spôsobili problémy aj na juhu Spojených štátovPrudká zimná búrka priniesla dnes intenzívne sneženie a mrznúci dážď aj na zvyčajne mierny juh Spojených štátov, od východného Texasu až po Severnú Karolínu.Zdieľať
Cesty v Atlante Foto: TASR/AP Photo
Atlanta 12. februára (TASR) - Prudká zimná búrka priniesla dnes intenzívne sneženie a mrznúci dážď aj na zvyčajne mierny juh Spojených štátov, od východného Texasu až po Severnú Karolínu.


V oblasti bolo len do ranných hodín miestneho času zrušených viac ako 2800 letov, prevažne v metropolitnej oblasti Atlanty, a stovky ďalších mali meškania. Bez elektriny zostali desaťtisíce domácností, uviedla stanica Fox News.

Na zľadovatených cestách zahynulo už najmenej päť ľudí, dvaja pri nehodách v Mississippi a traja v Texase. Neďaleko texaského Austinu zaznamenali hromadnú zrážku asi 20 vozidiel.

Meteorológovia varovali, že v niektorých častiach štátu Georgia, vrátane Atlanty, sa môže vytvoriť 2-2,5-centimetrová vrstva ľadu. V Južnej Karolíne by mohlo napadnúť do 23 centimetrov snehu.

V postihnutých štátoch zostali dnes preventívne uzavreté stovky škôl a úradov. V štáte Georgia a priľahlých oblastiach Južnej Karolíny zostalo bez dodávok elektriny asi 63.000 domácností.

V oblasti Atlanty dnes nepremávali autobusy a regionálne vlaky vypravovali len v obmedzenom režime. Železničná spoločnosť Amtrak pozastavila železničné linky medzi viacerými južnými mestami a New Yorkom i prevádzku autovlaku medzi Virgíniou a Floridou.

Búrka by sa mala z juhu presunúť aj na severovýchod USA.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Maďarsku vypukla chrípková epidémia
<< predchádzajúci článok
Zvýšiť zamestnanosť má do roku 2020 pomôcť 1,3 mld. eur z eurofondov

Zimné búrky spôsobili problémy aj na juhu Spojených štátov - diskusné fórum čitateľov