Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. decembra 2007

Zimné počasie si na stredozápade USA vyžiadalo najmenej 23 obetíZimná búrka v stredozápadných štátoch USA v utorok spôsobila smrť najmenej 23 osôb a státisíce ďalších pripravila o dodávky elektrickej energie.Zdieľať
CHICAGO 11. decembra (WEBNOVINY) - Zimná búrka v stredozápadných štátoch USA v utorok spôsobila smrť najmenej 23 osôb a státisíce ďalších pripravila o dodávky elektrickej energie. Informovali o tom americké médiá. Pod ťarchou hrubej námrazy padali stromy a elektrické stožiare, autá sa šmýkali na klzkých cestách. Najviac smrteľných prípadov hlásili z Oklahomy, kde podľa oficiálnych zdrojov zostalo bez elektriny vyše 600 000 ľudí, čo je najväčší výpadok v dejinách štátu. Predstavitelia miestnej elektrárenskej spoločnosti uviedli, že úplné obnovenie dodávok môže trvať týždeň.Prezident USA George W. Bush schválil požiadavku na vyhlásenie núdzového stavu v Oklahome a umožnil tak pomoc z federálnych zdrojov. Stav ohrozenia predtým vyhlásili aj predstavitelia štátov Missouri a Kansas. Oklahoma dostala pomoc v podobe veľkých generátorov a pitnej vody a v utorok očakávali zásielku prikrývok, lôžok a potravín. V Missouri nemalo elektrinu viac ako 100 000 ľudí. Pred extrémnym počasím varovali aj obyvateľov Kansasu, Iowy, Nebrasky a Illinoisu. Dobrou správou však bolo, že teploty počas noci stúpli nad bod mrazu.


Na medzinárodnom letisku v Chicagu v utorok ráno zrušili približne 250 letov a meškanie pri odletoch dosahovalo v priemere 15 až 30 minút, uviedla Karen Prideová z miestneho úradu leteckej dopravy. Medzinárodné letisko Des Moines v Iowe museli v pondelok večer uzavrieť pre námrazu a podľa hovorcu Roya Crissa ho pravdepodobne otvoria v priebehu utorka. Väčšinu príletov počas pondelkovej noci zrušilo aj letisko v Kansas City.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sériový vrah dostal doživotie
<< predchádzajúci článok
K útokom v Alžíri sa prihlásila al-Kájda

Zimné počasie si na stredozápade USA vyžiadalo najmenej 23 obetí - diskusné fórum čitateľov