Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. apríla 2010

Zisk Levi Strauss & Co vzrástol o 17 %Americký výrobca oblečenia, firma Levi Strauss & Co, v utorok informovala, že jej čistý zisk za prvý kvartál vzrástol o 17 %, čo je výsledkom lepších ...Zdieľať
levi strauss Foto: SITA/AP


SAN FRANCISCO 14. apríla (WEBNOVINY) - Americký výrobca oblečenia, firma Levi Strauss & Co, v utorok informovala, že jej čistý zisk za prvý kvartál vzrástol o 17 %, čo je výsledkom lepších spotrebiteľských výdavkov. Čistý zisk za prvý štvrťrok dosiahol 56 mil. USD, pričom v rovnakom kvartáli predchádzajúceho roka bol 48 mil. USD. Príjmy vzrástli o 9 % na 1,04 mld. USD. Príjmy v regióne Severnej a Južnej Ameriky posilnili o 8 %, v ázijsko-pacifickom regióne vzrástli o 2 %, ale v Európe o 15 % oslabili.

Hrubá marža v prvom kvartáli vzrástla na úroveň 51,5 % z príjmov, pričom v prvom štvrťroku predchádzajúceho roka bola na úrovni 46,8 %. Hrubá marža posilnila vzhľadom na nižšie zľavy a vzhľadom na to, že firma vlastní viac vlastných predajní, ktoré jej prinášajú vyššie marže. Levi Strauss začala prevádzkovať viac vlastných predajní, aby vykompenzovala oslabenie veľkoobchodu, keďže obchodné domy ako Macy's a Target Corp obmedzili objednávky. Finančný riaditeľ firmy Blake Jorgensen však uviedol, že sa začína obnovovať aj sila veľkoobchodu.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Intel prekonal za 1. kvartál trhové očakávania
<< predchádzajúci článok
Čína v 1. Q prilákala investície za 23,44 mld. USD

Zisk Levi Strauss & Co vzrástol o 17 % - diskusné fórum čitateľov