Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. marca 2019

Zisk Škoda Auto vlani klesol, tržby však vzrástli na nové maximumIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: Patrik Gerši/TASR
Praha 20. marca (TASR) - Automobilke Škoda Auto klesol vlani zisk po zdanení takmer o desatinu, tržby však zaznamenali rast na nové maximum. Firma zároveň predala viac vozidiel.


Ako uviedol server novinky.cz, ktorý sa odvolal na stredajšie informácie firmy, zisk Škody po zdanení klesol vlani o 9 % na 28,89 miliardy Kč (1,13 miliardy eur). Tržby sa však zvýšili na rekordných 416,7 miliardy Kč. Firma opätovne predala viac áut, celkovo to bolo 1.253.700 vozidiel, čo znamená rast o 4,4 %.

Výsledky zahrňujú hospodárenie materskej Škody Auto bez zahraničných účastí v Nemecku, na Slovensku, v Indii a Rusku. Celá skupina zvýšila tržby o 4,4 % na 17,3 miliardy eur a prevádzkový zisk jej klesol o 14,6 % na 1,377 miliardy eur. Jeho pokles automobilka vysvetľuje najmä nepriaznivým vývojom menových kurzov, negatívnymi vplyvmi prechodu na nový systém testovania emisií, rastom personálnych nákladov, ako aj výdavkami na nové produkty, teda najmä investíciami do vývoja elektromobilov.

Na druhej strane zvýšila dodávky zákazníkom. Výrazný rast v tejto oblasti zaznamenala Škoda v Európe, kde sa dodávky zvýšili o 4,9 %, ako aj na rastových trhoch (Čína +4,9 % a Rusko +30,7 %). Predaj ťahajú naďalej SUV modely Kodiaq a Karoq, bestsellerom značky zostáva Octavia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Národné zhromaždenie vo Venezuele dalo armáde novú ponuku
<< predchádzajúci článok
V Londýne zatkli indického miliardára Nirava Módího

Zisk Škoda Auto vlani klesol, tržby však vzrástli na nové maximum - diskusné fórum čitateľov