02. augusta 2013

Zlato Krištofičovej vo vrhu guľou v Soffi na Deaflympiáde

Sofia 2. augusta (TASR) - Slovenská reprezentantka vo vrhu guľou Ivana Krištofičová získala na 22. letnej deaflympiáde v Sofii zlatú medailu výkonom 15,33 m, ktorý je novým deaflympijským rekordom.

Ivana Krištofičová Foto: TASR/Jozef Polešenský

Dvadsaťtriročná zverenka tréner Dědečka z bratislavského klubu Olymp, ako jediná zo súťažného poľa guliarok prekonala hranicu 15 metrov. Po úspešnom finále tréner Dědeček povedal, že k celkovej spokojnosti z úspechu chýbal výkon okolo hranice 16-metrov, ktorý by znamenal aj nový svetový rekord v kategórii nepočujúcich žien. "V Trnave na majstrovstvách Slovenska v atletike dospelých v rámci Slovenského atletického zväzu ho už dosiahla, ale tu by to malo ďaleko výraznejší efekt," konštatoval jej tréner.

Nová deaflympijská víťazka v guliarskom kruhu žien aj napriek tomu žiarila spokojnosťou. "Na lepší výkon som bola príliš nervózna, svoje zohrávala aj teplota na štadióne. V tieni bolo okolo 32°C a pod jediným slnečníkom sme sa museli skryť pred slnkom všetky pretekárky," potvrdila svoje prvé dojmy po súťaži čerstvá držiteľka historicky prvej deaflympijskej medaily pre slovenského nepočujúceho športovca.

Štvrtok priniesol aj ďalšie kvalitné výsledky pre slovenskú výpravu v Sofii. Cyklista Július Maťovčík po neúspešnom pokuse na okruhu v rámci cestnej cyklistiky, kde vzdal, svoje schopnosti ukázal v súboji na horskom bicykli v rámci cross - country, kde obsadil pekné 6. miesto. Darilo sa tiež mladej juniorskej reprezentantke Eve Jurkovej v stolnom tenise, ktorá vyhrala všetky svoje štvrtkové zápasy.