Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. decembra 2009

Zmenu stratégie predaja emisií zatiaľ nepotvrdiliZmenu stratégie predaja voľných emisných kvót ministerstvo životného prostredia nepotvrdilo. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Jana Kaplánová. O zmene dnes informoval denník Hospodárske noviny, ...Zdieľať
BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) - Zmenu stratégie predaja voľných emisných kvót ministerstvo životného prostredia nepotvrdilo. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Jana Kaplánová. O zmene dnes informoval denník Hospodárske noviny, odvolal sa pritom na vlastné informácie.


"Chceme zdôrazniť, že doposiaľ sme nepoverili nikoho oficiálne rokovať o akejkoľvek forme obchodovania, preto považujeme zverejnené informácie za informácie iniciatívno-konzultatívneho charakteru," povedala SITA Kaplánová. Denník napísal, že kým iné štáty predávajú emisie na základe dohôd medzi dvoma krajinami, my uvažujeme nad tým, že pôjdeme s emisnými kvótami na burzu. Envirorezort údajne rokuje s Komoditnou burzou Bratislava.

Denník dnes uviedol, že ak sa obe strany dohodnú, štát by mohol zvyšné milióny ton emisií ponúkať na burze už o tri mesiace. Aukcia údajne vytvorí tlak aj na nárast ceny. Pri vlaňajšom spornom predaji kvót neznámej firme Interblue Group predalo ministerstvo emisie po 5,05 za tonu. Opozícia i médiá tvrdia, že susedné krajiny predávali za dvojnásobok a viac. Predaj voľných emisných kvót stál hlavy dvoch ministrov, národniari tiež prišli o rezort, ktorý im patrí podľa Koaličnej zmluvy.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štvorkilometrový žilinský úsek D3 za 269 mil. eur
<< predchádzajúci článok
NDS: Súťaž na druhú etapu D1 Sverepec-Vrtižer