Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. augusta 2006

Zmluva o výhrade vo svedomí zostane jedným z bodov agendy KDHZmluva o výhrade vo svedomí zostane podľa ústredného tajomníka KDH Pavla Abrhana jedným z bodov agendy kresťanských demokratov aj v tomto volebnom období. "Budeme hľadať podporu pre jej prijatie," ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) - Zmluva o výhrade vo svedomí zostane podľa ústredného tajomníka KDH Pavla Abrhana jedným z bodov agendy kresťanských demokratov aj v tomto volebnom období. "Budeme hľadať podporu pre jej prijatie," povedal Abrhan pre agentúru SITA. Abrhanovi sa nezdá, že by cirkev uzavrela s vládou nejakú dohodu, že ak ona neotvorí prijatie zmluvy, vláda neotvorí tému registrovaných partnerstiev. "Nie je úlohou cirkvi uzatvárať politické dohody, preto sa mi nezdá, že by takáto zmluva existovala," uviedol Abrhan. Zároveň však dodal, že existuje priestor na rokovanie o tejto téme medzi politickými stranami.

Čaplovič dnes povedal, že vláda neotvorí tému prijatia zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov, ak cirkvi neotvoria prijatie zmluvy o výhrade vo svedomí. "Tu máme istú dohodu. Nechceme otvoriť na jednej strane túto vec, tak ako oni na druhej strane nebudú od nás žiadať, aby sme otvárali zmluvu o výhrade svedomia. Takýto nepísaný konsenzus existuje," povedal Čaplovič.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko podľa analytikov prijme zrejme euro v roku 2010
<< predchádzajúci článok
Letecké spoločnosti rušia lety smerujúce na Heathrow

Zmluva o výhrade vo svedomí zostane jedným z bodov agendy KDH - diskusné fórum čitateľov

V KDH to vrie10.8. 20:47:13