Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. marca 2009

Známku za sociálnu oblasť mi dali voliči, tvrdí Radičová



BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) – Známku za pôsobenie v sociálnej oblasti dali Ivete Radičovej podľa jej slov voliči v parlamentných voľbách v roku 2006 a v prvom kole prezidentských volieb. Radičová to uviedla dnes pre agentúru ...



Zdieľať
BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) – Známku za pôsobenie v sociálnej oblasti dali Ivete Radičovej podľa jej slov voliči v parlamentných voľbách v roku 2006 a v prvom kole prezidentských volieb. Radičová to uviedla dnes pre agentúru SITA ako reakciu na kritiku jej pôsobenia ako poradkyne ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovíta Kaníka. Zároveň vyjadrila súhlas s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom v tom, že rozdelenie občanov na etnickom princípe je neprípustné. Miroslav Lajčák v utorok odsúdil pokusy o škandalizáciu maďarských voličov v prezidentských voľbách, ku ktorej siahli po prvom kole niektorí politici.


Radičová tiež upozornila, že okrem SNS v rokoch 1991 a 1992 žiadna politická strana nemala v programe rozbitie spoločného štátu. Pripomenula, že Ivan Gašparovič v roku 1992 kandidoval za HZDS, ktoré malo vo svojom programe zväzok suverénnych republík SR a ČR. „Gašparovič nemal v programe samostatnosť,“ zdôraznila s tým, že ani väčšina obyvateľstva nebola zástancom rozbitia štátu. Zároveň dodala, že petícia, pod ktorú sa podpísala, bola za vypísanie referenda o rozdelení Československa.

Radičová nemôže byť podľa dnešných vyjadrení prvej podpredsedníčky SNS Anny Belousovovej prezidentkou pre postoj k Slovenskej republike, pretože v zásadných veciach účelovo klame. Pripomenula, že v roku 1991 bola Radičová na strane tých, ktorí organizovali akciu pod názvom Za spoločný štát a bola aktívnou účastníčkou zhromaždení tejto akcie. Belousovová zdôraznila, že Radičová vedome klamala, keď minulý týždeň tvrdila, že bola len za referendum o rozdelení Československa a nebola proti vzniku samostatného štátu. „Patrila k tým, ktorí označovali vznik SR za hrozbu. Prezidentom SR nemôže byť amorálny človek, ktorý klame,“ vyhlásila. Zároveň sa opýtala, ako teda môže Radičová obhajovať národné a štátne záujmy.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Televízia má rozpočet, končí sa provizórium
<< predchádzajúci článok
Automobilový priemysel potrebuje viac opatrení