24hod.sk    Šport    Tenis

09. novembra 2005

Zo Slovákov uspel len Mertiňák

Z trojice slovenských tenistov, ktorí sa včera predstavili v 1. kole dvojhry na challengerovom turnaji Tatra banka Open (dotácia 100 000 USD), uspel iba Michal Mertiňák. Slovenský daviscupový reprezentant zdolal po trojsetovom boji Kolumbijčana Alejandra Fallu 3:6, 7:6 (3), 7:5.

V úvodnom sete si obaja hráči držali svoje podanie až do stavu 3:3, keď sa Fallovi podarilo slovenského tenistu brejknúť a po udržaní vlastného servisu doviedol úvodný set do víťazného konca. V druhom sete Mertiňák zlepšil podanie, údery i pohyb na dvorci, pričom si vynútil tajbrejk, v ktorom bol úspešnejší. V rozhodujúcom treťom sete premenil Mertiňák tretí mečbal a doviedol zápas do víťazného konca.
Menej úspešný bol včera ďalší Slovák František Polyák, ktorý prehral so siedmym nasadeným Čechom Jiřím Vaněkom za 1:50 h v dvoch setoch 6:7 (9) a 4:6. Polyák, ktorý sa dostal do hlavnej súťaže z kvalifikácie, odohral s rebríčkovo oveľa vyššie postaveným hráčom vyrovnaný zápas, doplatil však na nevydarené koncovky setov. Nedarilo sa ani tretiemu Slovákovi Ladislavovi Švarcovi, ktorý nestačil na nemeckého kvalifikanta Daniela Elsnera.

Tatra banka Open 2005 (100 000 USD), 1. kolo: Wessels (8-Hol.) - Bastl (Švajč.) 3:6, 6:4, 6:1, Elsner (Nem.) - Švarc (SR) 6:4, 3:6, 6:4, Bracciali (4-Tal.) - Dupuis (Fr.) 6:3, 6:1, Meffert (Nem.) - Sluiter (Hol.) 6:3, 6:3, Vacek (ČR) - Tuksar (Chorv.) 6:3, 6:2, Mertiňák (SR) - Falla (Kol.) 3:6, 7:6 (3), 7:5, Vaněk (7-ČR) - Polyák (SR) 7:6 (9), 6:4, Vík (3-ČR) - Labadze (Gruz.) 6:4, 6:1 Štvorhra - 1. kolo: Haggard, Scherrer (JAR/Švajč.) - Červenák, Lacko (SR) 6:7 (4), 6:4, 6:2.