Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

15. decembra 2020

Zomrel ďalší slovenský herec Anton Vaculík, bol jednou z hlavných postáv v seriáli Mesto tieňovSlovenský bábkový, činoherný a televízny herec Anton Vaculík zomrel vo veku nedožitých 80 rokov. Informoval o tom syn nebohého Juraj Vaculík. Herec sa narodil 3. januára 1941 v Trnave a zomrel 12. decembra ...Zdieľať
thinkstockphotos 523626332 676x451 15.12.2020  - Slovenský bábkový, činoherný a televízny herec Anton Vaculík zomrel vo veku nedožitých 80 rokov. Informoval o tom syn nebohého Juraj Vaculík. Herec sa narodil 3. januára 1941 v Trnave a zomrel 12. decembra 2020 v Bratislave. Diváci ho mohli vidieť aj seriáli Mesto tieňov, v ktorom stvárnil jednu z hlavných postáv.


Vaculík študoval na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe na Bábkarskej katedre. Hrával v Krajskom bábkovom divadle v Banskej Bystrici a za postavu básnika v predstavení Kniha rozprávok získal cenu za Divadelnú tvorbu roku 1976.

Účinkoval aj vo viacerých predstaveniach Divadla pre deti a mládež v Trnave. Od augusta 1989 do dôchodku v roku 2001 pôsobil v Štátnom bábkovom divadle v Bratislave.

V roku 1990 sa stal spoluzakladateľom Katedry bábkarskej tvorby na Činohernej a bábkarskej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave, kde pôsobil do roku 1992 ako pedagóg. Zahral si vo viacerých celovečerných filmoch ako napríklad Šibenica, Cesta domov, Pavilón šeliem či Krajinka. Diváci ho mohli počuť aj v zahraničných filmoch, napríklad Hore, Rodinka Úžasných alebo Autá.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel ďalší slovenský herec Anton Vaculík, bol jednou z hlavných postáv v seriáli Mesto tieňov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Google zaznamenal ďalší "závažný" výpadok. Postihol službu Gmail
<< predchádzajúci článok
Vedci našli spojitosť medzi nízkou inteligenciou a homofóbiou.

Zomrel ďalší slovenský herec Anton Vaculík, bol jednou z hlavných postáv v seriáli Mesto tieňov - diskusné fórum čitateľov