Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. apríla 2010

Zomrel džezový bubeník Steve ReidVo veku 66 rokov zomrel v New Yorku džezový bubeník Steve Reid, ktorý počas svojej kariéry hrával s Milesom Davisom či Jamesom Brownom. Americký ...Zdieľať
steve reid Foto: commons.wikimedia.org


BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Vo veku 66 rokov zomrel v New Yorku džezový bubeník Steve Reid, ktorý počas svojej kariéry hrával s Milesom Davisom či Jamesom Brownom. Americký inštrumentalista skonal v spánku v utorok 13. apríla. Dôvodom úmrtia boli komplikácie súvisiace s rakovinou hrtana.

Reid začal na bicie hrávať profesionálne, keď mal 16 rokov. Už v mladom veku spolupracoval s populárnou skupinou Martha And The Vandellas, s ktorou nahrával pod dohľadom producenta Quincyho Jonesa. V 60. a 70. rokoch hrával s džezovým skladateľom Sunom Raom alebo nigérijským muzikantom Felom Kutim. Medzitým založil vlastné vydavateľstvo Mustevic Sound Inc. Jeho posledným albumom bola nahrávka NYC (2008), ktorú vytvoril s Angličanom Kieranom Hebdenom známym ako Four Tet. "Steve bol jedným z mojich najlepších priateľov a vynikajúcim muzikantom. Čas, ktorí sme spolu prežili, bol jedným z najkrajších období v mojom živote. Bola to skutočná inšpirácia. Žil nádherný život a dal nám neuveriteľnú hudbu. Bude mi veľmi chýbať." uviedol Hebden.Informáciu zverejnila webová stránka NME.com.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Švajčiarsko vrátilo Egyptu palec faraóna Achnatona
<< predchádzajúci článok
V sobotu zahrá v Bratislave Over The Rainbow