Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

10. novembra 2020

Zomrel Ken Spears, spolutvorca seriálu Scooby-Doo, kde si?! sa dožil 82 rokov


Tagy: úmrtie

Vo veku 82 rokov zomrel americký televízny tvorca Ken Spears, ktorý spolu s Joeom Rubym vytvoril obľúbený animovaný seriál Scooby-Doo, kde si?! (1969 - 1970) pre spoločnosť Hanna-Barbera, a dozeral na ...Zdieľať
ken spears 676x407 10.11.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 82 rokov zomrel americký televízny tvorca Ken Spears, ktorý spolu s Joeom Rubym vytvoril obľúbený animovaný seriál Scooby-Doo, kde si?! (1969 - 1970) pre spoločnosť Hanna-Barbera, a dozeral na sobotňajšie detské vysielanie televízií CBS a ABC.


Spears, ktorý mal na konte štyri nominácie na Daytime Emmy, zomrel v piatok v kalifornskom Brea na komplikácie spôsobené demenciou s Lewyho telieskami. Magazínu The Hollywood Reporter to potvrdil jeho syn Kevin. Jeho dlhoročný kreatívny partner Joe Ruby skonal 26. augusta.

Losangeleský rodák Spears sa s Rubym stretol, keď obaja pracovali ako editori zvuku a členovia scenáristického tímu Hanna-Barbera. Spoločne vytvorili spomenutý seriál Scooby-Doo, kde si?!, pričom z prvých 25 epizód napísali všetky s výnimkou štyroch. Dvojica vytvorila aj postavy ako Dynomutt, Dog Wonder a Jabberjaw. V roku 1977 spoluzaložili produkčnú spoločnosť Ruby-Spears Productions.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Ken Spears, spolutvorca seriálu Scooby-Doo, kde si?! sa dožil 82 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Facebook zmazal Matovičove príspevky, porušovali autorské práva
<< predchádzajúci článok
Posledný let. Nekonečná láska k prírode

Zomrel Ken Spears, spolutvorca seriálu Scooby-Doo, kde si?! sa dožil 82 rokov - diskusné fórum čitateľov