24hod.sk    Šport

08. júla 2026

Zomrel pri tom, čo miloval. Osudným sa mu stala nehoda na lyžiach



Štyridsaťjedenročný TJ Lanning mal hviezdny štart do svojej kariéry ako najlepšie hodnotený junior sveta v slalome a super-G v roku 2001. Alpské lyžovanie smúti nad stratou populárneho bývalého ...



Zdieľať
8.7.2026 (SITA.sk) - Štyridsaťjedenročný TJ Lanning mal hviezdny štart do svojej kariéry ako najlepšie hodnotený junior sveta v slalome a super-G v roku 2001.


Alpské lyžovanie smúti nad stratou populárneho bývalého rýchlostného lyžiara TJ Lanninga, ktorý zomrel na následky zranení pri nehode.

Strešná organizácia v USA to oznámila na sociálnej sieti. "Sme hlboko zarmútení úmrtím TJ Lanninga, bývalého alpského lyžiara a trénera amerického lyžiarskeho tímu, ktorého vplyv na náš šport ďaleko presiahol jeho roky súťaženia. V tomto ťažkom období myslíme na jeho rodinu, priateľov a deti," napísal U.S. Ski & Snowboard.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Štyridsaťjedenročný Lanning mal hviezdny štart do svojej kariéry ako najlepšie hodnotený junior sveta v slalome a super-G v roku 2001.

Nakoniec sa presadil ako sľubný rýchlostný lyžiar, reprezentoval tím USA na majstrovstvách sveta 2007 vo Švédsku. Trikrát sa dokázal umiestniť v prvej desiatke.

Jeho sľubná kariéra, prenasledovaná zraneniami, sa skončila v novembri 2009. Lanning stratil kontrolu nad vozidlom a havaroval, pričom utrpel zlomeninu krku a rozsiahle zranenie ľavého kolena.

Po ukončení kariéry pracoval s americkým lyžiarskym tímom ako tréner rýchlostného lyžovania. Tragicky zahynul po lyžiarskej nehode.


Zdroj: SITA.sk - Zomrel pri tom, čo miloval. Osudným sa mu stala nehoda na lyžiach © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/zomrel-pri-tom-co-miloval-osudnym-sa-mu-stala-nehoda-na-lyziach-cl828226.html