Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. januára 2010

Zomrel producent William MayProducent William May zomrel 31. decembra 2009 vo veku 56 rokov. Médiá o tom informovali až v utorok po tom, čo informáciu zverejnila nemocnica, v ktorej ležal. Ako informoval hovorca jeho spoločnosti, ...Zdieľať
BRATISLAVA 5. januára (WEBNOVINY) - Producent William May zomrel 31. decembra 2009 vo veku 56 rokov. Médiá o tom informovali až v utorok po tom, čo informáciu zverejnila nemocnica, v ktorej ležal. Ako informoval hovorca jeho spoločnosti, May skonal v nemocnici St. Vincent's v meste Melbourne následne po tom, čo bojoval s vážnou chorobou. Posledná rozlúčka sa uskutoční 12. januára v Melbourne.


Producent, tvorca a umelecký vedúci William May sa narodil v newyorskom Brooklyne. V tínedžerskom veku bol ako člen tímu súčasťou turné Sonyho a Cher. Vo veku 19 rokov odišiel do Austrálie. So svojím partnerom Malcolmom Cookom vyprodukoval viac ako 40 divadelných predstavení, ktoré okrem iného predvádzali v divadlách na Brodwayi či londýnskom West Ende. V roku 2007 spoluvytvoril živú verziu úspešnej dokumentárnej minisérie Walking with Dinosaurs, the Live Experience, kde "nechal ožiť" 15 dinosaurov v životnej veľkosti. "Jeho reputácia umeleckého vedúceho stála na jeho vášni dať deťom a rodinám nezabudnuteľný zážitok a zapáliť ich fantáziu," povedal zdroj.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrela Casey Johnson, dedička Johnson & Johnson
<< predchádzajúci článok
Charlie Sheen sa vracia do práce