Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. októbra 2011

Zomrel Robert Lamoureux, predstaviteľ Arséna LupinaVo veku 91 rokov dnes zomrel francúzsky filmový a divadelný herec, režisér a spevák Robert Lamoureux. Podľa jeho dcéry upadol do kómy, z ktorej sa prebral, no následne skonal. Rodák z ...Zdieľať
sviecka BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Vo veku 91 rokov dnes zomrel francúzsky filmový a divadelný herec, režisér a spevák Robert Lamoureux.


Podľa jeho dcéry upadol do kómy, z ktorej sa prebral, no následne skonal. Rodák z Paríža si v rokoch 1951 až 1994 zahral v 37 filmoch.

Známym sa stal predovšetkým ako predstaviteľ slávneho zločinca Arséna Lupina v snímkach Dobrodružstvá Arséna Lupina (1957) a S podpisom Arséne Lupin (1958).

Neskôr sa objavil napríklad vo filmovej sérii Kam sa podela siedma rota? (1973), Návrat siedmej roty (1975) a Siedma rota za úplnku (1977), ktorú aj režíroval. Robert Lamoureux, ktorý začínal ako kabaretný herec, bol dvakrát ženatý.

Jeho prvou ženou bola Simone Chailneau, s ktorou mal tri deti. Po rozvode sa oženil s herečkou Magali Vendeuil, s ktorou mal jedného potomka. Informáciu o úmrtí zverejnila webová stránka lefigaro.fr.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Speváčka Sinéad O’Connor si opäť oholila hlavu
<< predchádzajúci článok
Google+ predstavil dôležité novinky