Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. januára 2018

Zomrela americká oscarová herečka Dorothy MaloneVo veku 93 rokov zomrela v piatok v Dallase americká herečka Dorothy Malone, známa najmä z filmu Written on the Wind (1956), za ktorý získala Oscara. Herečka zomrela v domove dôchodcov, a to len ...Zdieľať
dorothy malone anthony quinn 676x501 DALLAS 20. januára (WebNoviny.sk) - Vo veku 93 rokov zomrela v piatok v Dallase americká herečka Dorothy Malone, známa najmä z filmu Written on the Wind (1956), za ktorý získala Oscara. Herečka zomrela v domove dôchodcov, a to len niekoľko dní pred dovŕšením veku 94 rokov. O úmrtí informovala jej dcéra Mimi Vanderstraaten.

Predstavila sa v desiatkach filmov


Dorothy Malone sa narodila 30. januára 1925 v Chicagu a do sveta filmu vstúpila ako osemnásťročná v roku 1943. V priebehu piatich dekád sa predstavila v desiatkach filmov, no najväčšiu popularitu jej priniesla oscarová rola alkoholičky a nymfomanky v snímke Written on the Wind. Podobné roly jej potom režiséri zverovali aj naďalej.

Odporúčame:
Zomrel Vladimír Bartoň, dlhoročný člen Divadla Andreja Bagara v Nitre

„Odvtedy som bola stále iba neverná, opitá a zameraná na sex - samozrejme, na filmovom plátne," zhodnotila herečka neskôr svoju filmovú kariéru. Posledným filmom, v ktorom sa predstavila, bol kasový trhák z roku 1992 Základný inštinkt.

Nemala veľké šťastie na mužov


Slávu prinieslo herečke aj účinkovanie v seriáli Peyton Place (1964-1969), v ktorom stvárnila titulnú rolu majiteľky kníhkupectva Constance Mackenzie, ktorá ukrýva temné tajomstvo súvisiace s jej dcérou Allison.

Tú si zahrala vtedy 19-ročná Mia Farrow, pre ktorú tento seriál znamenal začiatok kariéry. „Zbohom Dorothy Malone, moja báječná filmová mama," rozlúčila sa v piatok Farrow s Dorothy Malone na Twitteri.

Malone sa trikrát vydala a trikrát rozviedla, s prvým manželom, francúzskym hercom Jacquom Bergeracom, mala dve dcéry.

Sama často hovorila, že bola vydatá len dva a pol-krát, pretože jej druhé manželstvo s burzovým maklérom Robertom Tomarkinom bolo po šiestich týždňoch anulované. „Nemala som veľké šťastie na mužov. Mala som vždy tendenciu pripisovať im pozitívne vlastnosti, ktorými neoplývali," zverila sa herečka v nedávnom rozhovore.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela americká oscarová herečka Dorothy Malone © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zahraničných návštevníkov NP Malá Fatra lákajú veľké šelmy
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Príčinou smrti hudobníka Toma Pettyho bolo predávkovanie liekmi

Zomrela americká oscarová herečka Dorothy Malone - diskusné fórum čitateľov