Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

21. mája 2009

Zrúcali chatrč hviezde zo Slumdog MillionaireDeväťročnej Rubine, ktorá hrala vo filme Slumdog Millionaire, zrúcali úrady skromný domov v rámci demolácie mestského slumu, v ktorom žila. Niekoľko mesiacov po tom, ako film získal niekoľko Oscarov, ...Zdieľať
BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) - Deväťročnej Rubine, ktorá hrala vo filme Slumdog Millionaire, zrúcali úrady skromný domov v rámci demolácie mestského slumu, v ktorom žila. Niekoľko mesiacov po tom, ako film získal niekoľko Oscarov, sa Rubina Ali ocitla na dlažbe spolu s Azharuddinom Mohammedom Ismailom, ktorého domov padol za obeť minulý týždeň. "Cítim sa zle, neviem, kde budem spať," povedala Rubina pre AP. Na mieste, kde bol slum, má vyrásť pešia lávka.


Demolácia sa začala v stredu predpoludním pod dohľadom polície vyzbrojenej bambusovými obuškami a zbraňami. Rubininho otca zbili policajti ešte pred odštartovaním prác tak, že musel ísť do nemocnice. Rubina a jej nevlastná matka zachránili, čo mohli, kým prišli muži s kladivami a kovovými tyčami a rozbili tenké steny ich domu. Ohromenú Rubinu stojacu na mieste, kde stál jej domov, zachytili televízne kamery.

Jej nevlastná matka Munni Qureshi, ktorá je tehotná, začala na policajtov kričať. "Ako je možné, že hocikedy sem polícia môže prísť bez toho, aby nás informovala," kričala. Susedia ju potom ochladzovali vodou, keď zúfalá hodiny sedela na horúcom slnku. Rubinin otec Rafiq Qureshi sa vrátil z nemocnice s rukou spevnenou v šatke a videl, čo zostalo z jeho domu, ktorý postavil pred siedmimi rokmi za dvetisíc dolárov. Ako povedal, tvorcovia filmu sa im snažia pomôcť nájsť nový domov. "Robia, čo sľúbili," povedal.

Režisér filmu Danny Boyle a producent Christian Colson založili nadáciu s cieľom zabezpečiť deťom slušné bývanie a vzdelanie. Na pomoc deťom zo slumov v Mumbaji venovali 747 500 dolárov (546-tisíc eur). Nadácia ponúka prenájom bytov, kým rodinám nájdu trvalé domovy, čo Rubinina aj Azharuddinova rodina odmietla s tým, že radšej zostanú na mieste, ako by sa mali sťahovať do dočasných príbytkov.

Psychologičku Dinaz Stafford, ktorá pracuje pre nadáciu Salaam Baalak zameranú na indické deti žijúce na ulici neprekvapuje, že film, ktorý získal osem Oscarov a zarobil viac ako 326 miliónov dolárov (cca 238 mil. eur), nedokázal viac zmeniť životy oboch detských hviezd. Film nemôže zmeniť život, hovorí, to chce čas. "Nemôžete pomôcť týmto deťom nakrútením filmu alebo že im dáte veľa peňazí. Tie by iba minuli. Peniaze sú nočná mora, ktorú treba z nich striasť."

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Astronauti si pripili recyklovaným močom
<< predchádzajúci článok
U.K.N.D predstavia v Nitre nové piesne

Zrúcali chatrč hviezde zo Slumdog Millionaire - diskusné fórum čitateľov