Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. júla 2013

Zuzana Fialová môže získať cenu na festivale BMECTE - SPOLUHerečka Zuzana Fialová bude reprezentovať Slovenskú republiku na Medzinárodnom filmovom festivale BMECTE - SPOLU. Odborná komisia pre Televízne hrané filmy ju nominovala na hlavnú cenu za ...Zdieľať
zuzana fialova BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) - Herečka Zuzana Fialová bude reprezentovať Slovenskú republiku na Medzinárodnom filmovom festivale BMECTE - SPOLU.


Odborná komisia pre Televízne hrané filmy ju nominovala na hlavnú cenu za herecký výkon v seriáli Kriminálka Staré Mesto (2010).

Už 14. ročník festivalu sa bude konať od 5. do 11. septembra v meste Jalta na polostrove Krym. Spolu s Fialovou budú v rovnakej kategórii súťažiť aj štyri herečky z Ruska a Ukrajiny.

Ide už o druhý úspech spomínaného seriálu a Zuzany Fialovej v tomto roku. Herečka si už zaň prevzala diplom za herecký výkon na 15. Medzinárodnom festivale detektívnych filmov, ktorý sa konal v apríli v Moskve. Kriminálka sa v kategórii televíznych seriálov presadila v konkurencii 22 nominovaných diel z deviatich krajín sveta a získala špeciálnu cenu poroty.

Tridsaťdeväťročná Zuzana Fialová je známa aj zo seriálov Keby bolo keby (2009), Panelák (2008) či Ordinácia v ružovej záhrade (2007). Účinkovala aj v snímkach ako Lidice (2011), Bratislavafilm (2009), Obsluhoval jsem anglického krále (2006) či Babí léto (2001). Prvá séria česko-slovenského kriminálneho seriálu Kriminálka Staré Mesto (2010) absolvovala premiéru v roku 2010. Po diváckom úspechu sa tvorcovia rozhodli nakrútiť aj pokračovanie seriálu. Druhá sezóna by sa mala do vysielania dostať už na jeseň.

Informácie pochádzajú od zástupcu festivalu BMECTE pre Slovensko a Českú republiku Štefana Dlugolinského, z webovej stránky www.csfd.cz a z archívu agentúry SITA.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obrazom: Na Pohode začalo pršať, atmosféru to nepokazilo
<< predchádzajúci článok
Festival Pohoda odštartoval, Bažant stage sklamal zvukom