29. januára 2007

Zuzulová v obrovskom slalome štvrtá

Slovenská reprezentantka v alpských lyžiarskych disciplínach Veronika Zuzulová obsadila v obrovskom slalome Európskeho pohára v bulharskom stredisku Bansko štvrté miesto. Od stupňa víťazov delila ...

BANSKO 29. januára (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v alpských lyžiarskych disciplínach Veronika Zuzulová obsadila v obrovskom slalome Európskeho pohára v bulharskom stredisku Bansko štvrté miesto. Od stupňa víťazov delila Zuzulovú, ktorá po prekonanej nedávnej chorobe absolvovala svoj prvý štart, v súčte časov z dvoch súťažných kôl delila jediná stotina sekundy. Za víťaznou Viktoriou Rebensburgovou zaostala o 1,31 s. Po prvom kole figurovala Slovenka na 15. priečke, v druhom kole stratu stiahla a pripísala si na svoje konto 50 bodov do EP v tejto disciplíne, takže v utorkových pretekoch bude mať výhodnejšie štartové číslo (24). "Kopec v Bansku je veľmi ťažký, vo vrchnej časti ľadový, v spodnej mäkší, čo vytvorilo nepríjemné diery na trati pre dievčatá s vyššími štartovými číslami. O náročnosti trate svečí aj fakt, že vypadlo viac pretekárok ako je bežné," uviedol tréner Timotej Zuzula. Druhá Slovenka v 78-člennom štartovom poli Jana Gantnerová ml. obsadila 30. miesto.

Výsledky - obrovský slalom - EP:

1. Viktoria Rebensburgová 2:26,77 min, 2. Carolin Fernsebnerová (obe Nem.) +0,62 s, 3. Camilla Alfieriová (Tal.) +1,30, 4. Veronika Zuzulová +1,31,... 30. Jana Gantnerová (obe SR) +5,81