24hod.sk    Príroda-Zvieratá

26. februára 2021

Zvieratá v pražskej zoologickej záhrade bojujú s koronavírusom, nakazili sa levy aj gorilaS ochorením COVID-19 bojuje niekoľko zvierat v pražskej zoologickej záhrade. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s odvolaním sa na riaditeľa zoo. „Testovanie zvierat zo vzoriek trusu ...Zdieľať
gettyimages 94776532 676x451 26.2.2021  - S ochorením COVID-19 bojuje niekoľko zvierat v pražskej zoologickej záhrade. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s odvolaním sa na riaditeľa zoo.


Testovanie zvierat zo vzoriek trusu ukázalo, že sú pozitívne levy indické Jamvan a Suchi a gorilí samec Richard," prezradil riaditeľ zoologickej záhrady Miroslav Bobek.

Zvieratá majú podľa neho zatiaľ veľmi mierne príznaky. „U levov sa prejavujú nádchou, resp. pokašliavaním, u Richarda nechutenstvom a únavou," priblížil Bobek.

Zvieratá sa zrejme nakazili od chovateľov, pretože pre návštevníkov je záhrada už niekoľko mesiacov zatvorená.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zvieratá v pražskej zoologickej záhrade bojujú s koronavírusom, nakazili sa levy aj gorila © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/zvierata-v-prazskej-zoologickej-zahrade-bojuju-s-koronavirusom-nakazili-sa-levy-aj-gorila-cl750668.html