27. marca 2009

Zvolen vyrovnal sériu na 3:3

Zvolenčania začali tlakom. V najväčšej šanci úvodu sa v 6. min pred Lipovským nepresadil Štrba. Hostia mohli už o minútu kontrovať, keď sa po prihrávke Hunu ocitol pri pravej žrdi osamotený Gron, ...

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) - Zvolenčania začali tlakom. V najväčšej šanci úvodu sa v 6. min pred Lipovským nepresadil Štrba. Hostia mohli už o minútu kontrovať, keď sa po prihrávke Hunu ocitol pri pravej žrdi osamotený Gron, no pred Lacom neuspel. Úvodný gól strelili Zvolenčania v presilovke v 10. min. Po prihrávke Štrbu skóroval zblízka nepokrytý Chovan.

HKm Zvolen - HC Košice 4:3 (1:0, 3:2, 0:1) - stav série 3:3
Góly: 10. Michal Chovan (M. Štrba, Hvila), 23. Pavliš, 26. Cebák (Michal Chovan, M. Štrba), 34. Michal Chovan (M. Štrba) - 24. Špelda (Rudolf Huna), 28. Húževka (Kmiť, Michel Miklík), 42- Sýkora (Tabaček, Šimurda)

Vylúčení: 5:10, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc, P. Grečko, M. Grečko, Gajan, 4150 divákov,

Domáci potom nevyužili 42-sekundovú presilovku piatich proti trom a v závere tretiny mali aj ďalšie vyložené šance, no Lipovského najskôr neprekonal Chovan a po Dluhého strele len zazvonila žŕdka. Druhý gól inkasoval Lipovský v 23. min, keď vykorčuľoval počas presilovky Košíc k pravému kruhu, aby rozohral puk, no prihral ho rovno na hokejku Pavliša a ten ho spoza modrej poslal do opustenej bránky hostí. V tej istej presilovke však Košičania o minútu na to znižovali, po prihrávke Kmiťa sa presadil strelou spoza ľavého kruhu k vzdialenejšej žrdi Špelda. O necelú minútu a pol však mali početnú výhodu Zvolenčania. Chovan prihral ideálne spoza bránky Cebákovi, ktorý vymietol ľavý horný roh Lipovského svätyne - 3:1. Gólový koncert pokračoval. O ďalšie necelé dve minúty prekvapil Laca prudkou strelou švihom Húževka, ktorý využil zakrytý výhľad domáceho gólmana, keď stál v ľavom kruhu. V polovici zápasu neuspel v oslabení pred Lipovským zblízka Sivák, Zvolenčania však pridali presný zásah v ďalšej presilovke. V 34. min sa po zadovke Štrbu presadil pred Lipovským Chovan a v bránke Košíc nastala zmena, ďalej už chytal Hudáček. V závere druhej tretiny mal gól na hokejke hosťujúci Milklík, no Laco reflexívne puk prikryl. Košičania mali veľa vylúčených hráčov, no v tretej tretine zvýšili disciplinovanosť a dostali Zvolen pod tlak. V 42. min po strele Tabačeka od modrej Laco puk iba vyrazil a Sýkora ho od korčule dorazil za jeho chrbát. Košičania potom mali drvivú prevahu. Najprv sa pred Lacom nepresadil Gron a potom obrovskú šancu spálil Slovák. Vzápätí potom na dvakrát pred gólmanom Zvolena nepochodil ani Gron a v závere tretej tretiny nestrelili východniari gól ani pri odvolaní brankára. Zvolen tak vyrovnal stav série na 3:3 a o postupujúcom do finále sa rozhodne v nedeľu v Košiciach.