Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. apríla 2024

Zvýšenie finančnej pomoci pri záplavách či požiaroch je bližšie k schváleniu, poslanci posunuli novelu do druhého čítaniaZvýšenie maximálnej sumy humanitárnej pomoci pri živelných pohromách z 800 eur na 1 500 eur je o krok bližšie k ...Zdieľať
105042109_2524098851038650_3983666767030164927_n 676x507 18.4.2024 (SITA.sk) - Zvýšenie maximálnej sumy humanitárnej pomoci pri živelných pohromách z 800 eur na 1 500 eur je o krok bližšie k schváleniu.


Poslanci totiž posunuli do druhého čítania návrh novely zákona o dotáciách, ktorý predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Parlament pritom o legislatíve rokuje zrýchlene. V prípade schválenia nadobudne účinnosť dňom vyhlásenia.

„Cieľom návrhu je zvýšiť mieru humanitárnej pomoci štátu obyvateľstvu v prípade živelných alebo iných mimoriadnych udalostí, napríklad ide o záplavy, víchrice, prívalové dažde, zemetrasenie, krupobitie, požiar alebo výbuch, pri ktorých dochádza k rozsiahlym škodám na majetku a zdraví,“ uviedol rezort práce v materiáli. Zároveň by sa malo umožniť poskytovať humanitárna pomoc aj opakovane.

Ministerstvo chce taktiež novelou zvýšiť maximálnu dotáciu na predchádzanie a podporu riešenia domáceho násilia a iného ohrozenia správaním iných fyzických osôb z 20-tisíc eur na 150-tisíc eur v príslušnom rozpočtovom roku.

„Finančne sa podporia aktivity a činnosti, ktoré posilňujú ochranu ľudských práv obetí a domáceho a partnerského násilia, a to poskytovaním bezpečného ubytovania, psychologického a právneho poradenstva, pomoci pri traume, psychoterapie a podpornej terapie ako aj špecializovaných pedagogických služieb pre deti, ktoré sú buď obeťami alebo svedkami násilia," upresnil rezort.


Zdroj: SITA.sk - Zvýšenie finančnej pomoci pri záplavách či požiaroch je bližšie k schváleniu, poslanci posunuli novelu do druhého čítania © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko už rozbehlo dezinformačnú kampaň pred prezidentskými voľbami v USA, jej vrchol však ešte len príde
<< predchádzajúci článok
Nemecká polícia zatkla dvoch mužov z dôvodu špionáže pre Rusko, plánovali sabotáže s cieľom podkopať pomoc Ukrajine