Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

19. marca 2009

Honza Nedvěd vystúpil v bratislavskom Novom MesteZnámy český folkový spevák Honza Nedvěd opäť zavítal do Bratislavy, v rámci 8. ročníka Folk country sála alebo koncerty na vaše želanie sa so štvorčlennou skupinou vo štvrtok predstavil v ...Zdieľať
BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Známy český folkový spevák Honza Nedvěd opäť zavítal do Bratislavy, v rámci 8. ročníka Folk country sála alebo koncerty na vaše želanie sa so štvorčlennou skupinou vo štvrtok predstavil v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici v bratislavskom Novom Meste. Návštevníci všetkých vekových kategórii si vypočuli Nedvědovi najväčšie hity, ktoré sa pre mnohých poslucháčov už stali malými hymnami o láske, smútku, pocitu beznádeje či radosti a túžby. Výbornú atmosféru však vytvárali aj nové pesničky z najnovšej platne. Šesťdesiatdva ročný spevák agentúre SITA prezradil, že na Slovensko ako aj do hlavného mesta chodí rád, pričom na každý koncert sa veľmi teší. „Bol som tu už niekoľko krát, v stredisku na Vajnorskej asi 50 krát. Vždy sa sem tešíme, vždy si odtiaľto niečo prinesieme,“ povedal. Spolu s Honzom Nedvědom sa na pódiu predstavili aj syn jeho brata Františka - Vojta Nedvěd, gitarista Petr Kocman, bubeník Petrášek a Milan Plechatý.


Takmer dvojhodinový koncert otvorili skladbami zo starších albumov, odzneli pesničky ako Na kameni kámen, Stánky, Milovaná či Podvod. O príjemnú atmosféru sa postarali aj Vojta Nedvěd a Petr Kocman so svojimi pesničkami, napríklad Marlenka či Spověď. Všetci muzikanti sa ukázali aj ako skvelí zabávači, počas prestávok totiž rozosmievali publikum rôznymi vtipnými komentármi. „Sú to veľmi schopní ľudia, majú radosť z hudby, majú radosť z toho, čo robia. Aj ja som rád a vážim si, že vo svojich 62 rokoch hrám a spievam a že ľudia chodia na koncerty. A keď vidím, že si moje pesničky aj spievajú, to je „vopravdu nářez“,“ konštatoval Honza Nedvěd.

Ako Honza Nedvěd tiež uviedol, rozhodol sa niečo zanechať aj pre inú časť obecenstva. Naspieval preto nový album – Lidové písničky, ktorý vyšiel začiatkom tohto roka. „Je na ňom všetko, čo si ľudia kedy a kde spievali, rôzne ľudové a populárne piesne, napríklad Dedinka v údolí, Od Prešova a iné,“ povedal. Ako Nedvěd dodal, jeho ďalšie plány sú: „spievať, spievať a spievať“.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najsexi televíznou herečkou je Eva Longoria Parker
<< predchádzajúci článok
Mesto tieňov: Väčšinu častí druhej série Mesta tieňov už nakrútili