24hod.sk    MS v hokeji 2012

20. mája 2012

Aj striebro je pre brankára Jána Laca veľkým úspechom

Pred majstrovstvami sveta 2012 poznali brankára Jána Laca len zasvätení hokejoví fanúšikovia, v súčasnosti je podľa mnohých národným hrdinom. Na šampionáte v Helsinkách chytal v skvelej forme, turnaj ...

slovenski hokejisti porazili cesko 31 HELSINKI 20. mája (WEBNOVINY) - Pred majstrovstvami sveta 2012 poznali brankára Jána Laca len zasvätení hokejoví fanúšikovia, v súčasnosti je podľa mnohých národným hrdinom. Na šampionáte v Helsinkách chytal v skvelej forme, turnaj zakončil s úspešnosťou zákrokov 92,40 %.

Aj vďaka jeho výkonom sa Slovensko dostalo do finále, v ktorom v nedeľu nestačilo na Rusko (2:6). Laco, ktorý sa dostal do bránky v druhom súboji proti Fínsku (0:1) a následne sa stal slovenskou jednotkou, sa dočkal po šampionáte individuálnych pôct, vyhlásili ho za najlepšieho brankára podujatia a dostal sa aj do All-Star tímu.

"Prežívam veľkú radosť, že sme sa dostali až do finále. Škoda, že sme neurobili ešte jeden víťazný krôčik na našej ceste, ale aj striebro je pre nás všetkých veľkým úspechom. Medaila je odmenou pre celý tím za odvedenú prácu a patrí celému Slovensku," povedal v prvej televíznej reakcii Ján Laco.

Obrazom: Finálový zápas Rusko - Slovensko

Vo finále proti Rusku Lacko, naposledy hráč HC Lev Poprad, predviedol v úvodnej tretine mnohé skvelé zákroky a najmä víťaz hodnotenia produktivity Jevgenij Malkin bol z neho nešťastný. Rusi definitívne rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine, keď novú posilu Donbassu Doneck prekonali trikrát.

Laco v 45. min prepustil miesto v bránke Petrovi Hamerlíkovi, ktorý na MS v súboji s Kanadou začínal. "Finále sme si všetci užili, aj keď to nebol zápas podľa našich predstáv. Rusi ukázali svoje kvality, neostáva nám nič iné, ako im zablahoželať," dodal Ján Laco.