Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    MS v hokeji 2012

20. mája 2012

Finále - Rusko - Slovensko - hlasyHlasy po finálovom stretnutí hokejových majstrovstiev sveta medzi Ruskom a Slovenskom (6:2)Zdieľať
Vladimír Vůjtek (tréner SR): "Musím sa poďakovať všetkým hráčom za odvedený výkon, hrali na doraz svojich síl, čo sa dnes aj prejavilo. Chýbali im, aby hrali vyrovnane s takýmto silným súperom. Rusko zvíťazilo zaslúžene. My sme vydržali do polovice finálového duelu, potom sme prišli chyby, ktoré sme v dovtedajšom priebehu šampionátu nerobili. Vyplynuli aj z veľkého rešpektu mladších hráčov. Chcem sa poďakovať aj celému realizačnému tímu, ktorý stál pri zrode tohto 'nového' mužstva."


Tomáš Tatar (útočník SR): "Teší nás medaila, ale mám aj pocit smútku. Boli sme blízko a obávam sa, ako často sa v budúcnosti objaví takáto možnosť bojovať o zlato. Bude to ťažké, ktovie, kedy a či sa to niekedy zopakuje. Vo finále nám došli sily, už sme toľko nevládali. Rusi nám v druhej tretine strelili tri góly, odskočili a potom to bolo náročné. Finále som si užil, bolo krásne hrať v ňom. Dúfam, že fanúšikovia na nás budú čakať, veď hokej hráme pre nich a - oslávime to spolu."

Ján Laco (brankár SR): "Prevládla v nás obrovská radosť, hoci ku zlatu nám chýbal len krôčik. Je to však veľký úspech. Finále sme si užili, aj keď nebolo podľa našich predstáv. Rusi ukázali svoje kvality. Určite to oslávime, strieborná medaila je odmena pre celé Slovensko."

Tomáš Starosta (obranca SR): "Rameno napokon držalo, ale v sobotu som si zranil aj malíček na nohe. Ten bolel viac ako rameno, finále som si pretrpel. Rusi rýchlo korčuľovali, hrali skvele v našej zóne. Povzbudil nás rýchly gól, ale Rusi hrali vynikajúco."

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slovensko - Rusko 2:6. Slováci ukončili šampionát snov striebrom (20. 5. 2012)
 Obrazom: Takto sme v Helsinkách bojovali o zlato (20. 5. 2012)
 Najlepším obrancom sa stal Zdeno Chára a brankárom Ján Laco (20. 5. 2012)
 HOKEJ-MS: Tenista Kližan: "Aj striebro je ´brut´" - ohlasy (20. 5. 2012)
 Slovensko - Česko 3:1. Slovensko postúpilo do finále (19. 5. 2012)
 Dvojgólový Miroslav Šatan už nečakal, že si zahrá finále (19. 5. 2012)
 Slovensko - Kanada 4:3. Slovensko je v semifinále (17. 5. 2012)
 HOKEJ-MS: Štvrťfinále - Kanada - Slovensko - hlasy (17. 5. 2012)nasledujúci článok >>
Aj striebro je pre brankára Jána Laca veľkým úspechom
<< predchádzajúci článok
HOKEJ-MS: Tenista Kližan: "Aj striebro je ´brut´" - ohlasy

Finále - Rusko - Slovensko - hlasy - diskusné fórum čitateľov