Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. februára 2006

Album Lipa spieva Lasicu získal zlatý puncAlbum Petra Lipu, na ktorom sa textársky podieľal Milan Lasica - Lipa spieva Lasicu, získal v sobotu v bratislavskom Divadle Astorka zlatý punc. "Päťtisíc je zrejme úspech. Treba si však ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. februára (WN/SITA) - Album Petra Lipu, na ktorom sa textársky podieľal Milan Lasica - Lipa spieva Lasicu, získal v sobotu v bratislavskom Divadle Astorka zlatý punc. "Päťtisíc je zrejme úspech. Treba si však pripomenúť, že pred dvoma rokmi sa nervovo zrútila speváčka Mariah Carey, lebo sa z jej nového albumu predalo 'iba' dva milióny kusov," reagoval Lasica pri preberaní zlatej platne, ktorá sa odovzdáva za minimálne päťtisíc predaných kópií. Diváci usadení v komornej divadelnej atmosfére si užili koncert plný džezovej improvizácie a kvalitnej hudby v podaní klávesistu Juraja Tatára, basgitaristu Martina Gašpara, bubeníka Marcela Buntaja či saxofonistu Michala Žáčka - a len s veľkou mierou sebazaprenia dokázali pokojne sedieť na svojom mieste.

Ako uviedol Peter Lipa, v divadle sa mu spieva výborne. "Prostredie je dobre vytlmené, pekné a aj aparatúra bola podľa mňa v poriadku. Keď ľudia sedeli v hľadisku a na balkóne, mali sme veľmi dobrý pocit. Bolo absolútne ticho a tak aj zaručená vysoká pozornosť," uviedol pre agentúru SITA. Lipa nespolupracoval s Milanom Lasicom po prvý raz. "Keď som dostal šancu nahrať svoj prvý album, to som mal už 40 rokov, hneď som oslovil Milana. Bola to prvá masívnejšia spolupráca a volalo sa to Neúprosné ráno. Vtedy mi sčasti písal aj preklady - texty na anglické pesničky a sčasti aj pôvodné. Odvtedy spolupracujeme pravidelne. Vždy keď nahrávam, tak sa tam snažím mať aj nejaké Lasicove texty," spresnil Lipa. Ako dodal, nevie si ho vynachváliť: "On bol dlho tak trochu lenivý, takže mi dával iba málo textov. Ja som však vždy chcel viac. Teraz však dal 15, takže mu musím gratulovať."

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nová scéna hľadala pre muzikál Neberte nám princeznú nového Mira a Katku
<< predchádzajúci článok
Wagnerova opera po prvý raz v juhovýchodnej Ázii