Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. januára 2007

Bratislavské letisko bude mať dvoch dodávateľov palivaLetisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava by malo mať od jari už dvoch dodávateľov leteckého paliva. V súčasnosti totiž prebieha v spoločnosti interná súťaž na výber druhého ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. januára (SITA) - Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava by malo mať od jari už dvoch dodávateľov leteckého paliva. V súčasnosti totiž prebieha v spoločnosti interná súťaž na výber druhého dodávateľa kerozínu, ktorý by tak doplnil ponuku terajšieho jediného dodávateľa, spoločnosti Esso. "Naším zámerom je zaviesť konkurenciu medzi dodávateľmi, z čoho vyplynie aj tlak na ceny," uviedla pre agentúru SITA Ivana Paulínyová z marketingového oddelenia letiska.

Príchod nového dodávateľa podľa Paulínyovej tiež umožní lepšie využitie zásobovacích priestorov letiska. V súčasnosti jediný dodávateľ leteckého paliva, spoločnosť Esso Slovensko, dodal na bratislavské letisko v minulom roku takmer 41 mil. ton paliva Jet. Nástup nového dodávateľa letisko očakáva približne v máji tohto roku.

Bratislavské letisko vybavilo v minulom roku viac ako 1,93 mil. cestujúcich, čo znamenalo 46-percentný medziročný nárast. Za uplynulé tri roky je pritom počet vybavených pasažierov až štvornásobne vyšší, keď v roku 2003 prešlo bránami letiska 480 tis. ľudí a vlani takmer dva mil. cestujúcich. Podľa prognóz Letiska M. R. Štefánika - Airport Bratislava môže dosiahnuť počet cestujúcich v roku 2010 až 4,5 mil. a v roku 2020 by sa už počet vybavených pasažierov bratislavského letiska mohol pohybovať v rozpätí od šiestich do ôsmich miliónov ročne.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi falzifikátmi slovenských korún vedie tisíckorunáčka
<< predchádzajúci článok
Novým riaditeľom T-Mobilu Slovensko má byť Milan Vašina