Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. januára 2007

Medzi falzifikátmi slovenských korún vedie tisíckorunáčkaV minulom roku bolo na území SR zadržaných spolu 1 233 kusov falzifikátov slovenských korún a cudzích mien. V medziročnom porovnaní sa tak počet zadržaných falzifikátov znížil o vyše ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. januára (WEBNOVINY) - V minulom roku bolo na území SR zadržaných spolu 1 233 kusov falzifikátov slovenských korún a cudzích mien. V medziročnom porovnaní sa tak počet zadržaných falzifikátov znížil o vyše 6 %. Falošných slovenských korún bolo v minulom roku pritom nájdených 726 kusov. "Najviac bankoviek z nich bolo v menovitej hodnote 1 000 Sk," uviedol ďalej pre agentúru SITA hovorca Národnej banky Slovenska Igor Barát.

Okrem slovenských korún bolo zadržaných na Slovensku tiež 348 eurových bankoviek. Najväčší počet z nich tvorili bankovky v hodnote 100 eur. Zo zadržaných falzifikátov americkej meny viedla 100-dolárová bankovka. Celovo bolo na území SR zadržaných 101 falzifikátov amerických dolárov. Na ostatné meny pripadlo 58 falzifikátov, medzi ktorými sa najčastejšie vyskytovali britské libry.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palka odporúča Čarnogurský pre zvýšenie dynamizmu KDH
<< predchádzajúci článok
Bratislavské letisko bude mať dvoch dodávateľov paliva