24hod.sk    Šport    Tenis

02. septembra 2005

Bude bitka Hrbatý - Kučera?

V New Yorku sa schyľuje k bitke dvoch Slovákov. Na tenisových US Open sa v treťom kole môžu stretnúť dvaja naši: pätnásty nasadený Dominik Hrbatý, ktorý zdolal v úvodnom zápase Taliana Seppiho 6:2, 6:4, 6:7, 6:2 a Karol Kučera, ten si poradil s Australčanom Philippousisom 6:4, 6:2, 7:5. Obaja Bratislavčania však majú pred sebou ešte jednu prekážku, mladší Hrbatý musí zdolať Švajčiara Lammera, Kučeru čaká tvrdý oriešok – turnajová sedemnástka Španiel Ferrer. ,,Bolo by super, keby sme si zopakovali vlaňajšok. Bol to krásny zápas. Teraz sme veľa spolu trénovali a tréningy boli vynikajúce. Teším sa na ten súboj," prezradil nám z dejiska Dominik Hrbatý, víťaz lanského stretnutia. .

Zamútiť aspoň plytšiu vodu

Aj Karol Kučera je v 2. kole US Open. Za 117 minút si poradil s austrálskym bombardérom Markom Philippousisom 6:4, 6:2 a 7:5. Kučera tak odplatil ,,Scudovi‘‘ prehru z roku 1998 a vyrovnal vzájomnú bilanciu na 1:1. Bratislavčan sa proti newyorskému finalistovi z r. 1998 opieral o kvalitné podanie a skvelé returny. ,,Myslím si, že som odohral kvalitný zápas. Prehral som si iba raz svoj servis, vychádzala mi taktika rozbehať súpera. Keďže je vysoký a ťažký, tažšie sa pohyboval. Vychádzali mi aj obhodenia, takže som spokojný. Súper nemal vysokú úspešnosť prvého servisu a po jeho druhých podaniach som to pekne rozohrával. Vo väčšine výmen som sa dostával k brejkbalom, ktoré sa mi podarilo úspešne využívať. Cítil som sa veľmi dobre,“ povedal Karol Kučera z New Yorku a pred druhým zápasom proti 17. nasadenému Španielovi Davidovi Ferrerovi, ktorý v piatich setoch vyradil Argentínčana Calleriho, sebavedome dodal: „Vlastne som tu ešte nestratil set ani na tréningoch, moja hra je na dobrej úrovni. Myslím, že by som tu mohol trochu zamútiť vodu. Pravda, iba tú plytšiu...“

Hrbatý: Teším sa na Karola

Dominik Hrbatý potreboval na postup do 2. kola štyri sety (6:2, 6:4, 6:7, 6:2) proti Talianovi Seppimu. ,,Katrinu sme cítili aj v New Yorku, nepríjemný vietor mi rozhádzal v treťom sete servis, kvôli tomu som takticky nezahral najlepšie,“ líčil príčinu straty setu Bratislavčan, no tvrdil, že vie presne, čo môže očakávať v ďalších kolách.
Deň predtým sa Angličan Murray pozvracal na kurte. Vraj  od horúčavy. Vy ste nemali problémy?
- Aj dnes boli takéto stavy, no myslím si, že to je spôsobené skôr tou vysokou vlhkosťou vzduchu. Hráči podceňujú situáciu, málo pijú.
V nasledujúcom kole vás čaká švajčiarsky kvalifikant Michael Lammer (282.).
- Vôbec ho nepoznám, včera mi ho Bekis (Karol Beck – pozn. aut.) ukazoval v šatni. Nikdy som ho nevidel hrať, musím sa popýtať chlapcov, alebo si ho pozriem na tréningu.
Karol Kučera sa pekne rozbehol – práve vaším smerom. Čo by ste povedali na súboj Hrbatý – Kučera v 3. kole?
- To je ešte ďaleko. Karol má veľmi ťažkého súpera (nasadená 17 David Ferrer – pozn. Red.), aj ja musím vyhrať nad Lammerom. Bolo by super, keby sme si zopakovali lanský zápas, aj teraz sme veľa spolu trénovali, veľmi sa teším na ten súboj.